Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Fakty i plotki o kosmicznych piratach” – recenzja

Artykuł

Piraci i kosmici. Kosmiczne połączenie czy pirackie zestawienie?

Fakty plotki kosmiczni piraci
Autor: Materiały prasowe

Ahoj kapitanie! Wszyscy gotowi? To żagle w górę i ruszamy!

Piraci kojarzą się nam z bezkresem oceanu, wielkimi statkami, odkrywaniem zaginionych skarbów i bezludnymi wyspami. Jacy zatem mogą być kosmiczni piraci? Czy są w czymś podobni do zwykłych piratów? Razem z książką Przemka Liputa otwórzcie wrota swej kreatywności i dajcie się porwać przygodom nie z tego świata!

Po galaktyce kosmicznych piratów oprowadza nas robot Kompendia. Opowiada on o konflikcie pomiędzy Pazernym Gubernatorem a Baronową von Kloc, który zaczął się, gdy na planecie Sacharoz – 1 znaleziono złoty cukier. Gubernator nie chciał z nikim dzielić się tą przepyszną zdobyczą, Baronowa zaś – rozkazała swoim podwładnym atakować transporty tego cennego kruszcu. Pewnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach znika syn Gubernatora – Maniek. Rozżalony ojciec oskarża o porwanie piratów, na czele których stoi nie kto inny jak… znienawidzona Baronowa! Czy to rzeczywiście ona odpowiada za ten niecny uczynek? Jak skończy się ta szalona przygoda?

Oprócz wspomnianych przeze mnie bohaterów poznamy wielu piratów (i piratki) różnych maści. Dowiemy się również, jakie cechy musi mieć każdy szanujący się pirat (czy wiecie, że musi umieć grać na jakimś instrumencie?), jakich przedmiotów uczy się w pirackiej akademii oraz z jakich obowiązków musi wywiązywać się świeżo upieczony adept. Zajrzymy również do pirackiego statku, poznamy zajęcia jego bywalców oraz zaznajomimy się z technikami łupienia i grabieży oraz z miejscami, w których składowane są łupy. Pod lupę zostanie wzięty chyba każdy aspekt pirackiego życia. Poznamy także wojsko Pazernego Gubernatora, które wyłapuje kosmicznych rabusiów, jednak jemu poświęcono znacznie mniej miejsca. Nic dziwnego! Nawet sam tytuł książki wskazuje, że mowa w niej będzie o piratach.

Życie kosmicznych piratów ukazane zostało w bardzo humorystyczny sposób; sama przeglądając tę książeczkę niejednokrotnie szeroko się uśmiechałam. Tekst dopełniają fantastyczne i równie żartobliwe ilustracje. Oprawa również robi wielkie wrażenie! Książce daleko jest do formatu kieszonkowego. Wydano ją na twardych, kartonowych stronach, które dzięki temu nieszybko ulegną zniszczeniu. Uważam, że „Fakty i plotki o kosmicznych piratach” spodobają się raczej starszym dzieciom; od przedszkola wzwyż. Z pewnością przypadną do gustu miłośnikom wyszukiwania, gdyż na rysunkach aż roi się od niesamowitych szczegółów. Mój trzylatek, owszem, obejrzał tę lekturę, ale nic ponadto. Małe dzieci mogą się poczuć w towarzystwie tej książki nieco przebodźcowane.

Uważam, że „Fakty i plotki o kosmicznych piratach” to świetna książka, która uczy i bawi oraz pozwala młodym czytelnikom przeżywać niesamowite przygody. Jako polonistka widzę w niej jeszcze jeden potencjał – jest doskonałym materiałem do rozwijania umiejętności kreatywnego opowiadania. Jestem pewna, że i dzieci, i rodzice spędzą z tą publikacją wiele miłych chwil.

Przemek Liput, „Fakty i plotki o kosmicznych piratach”, Nasza Księgarnia, Warszawa, 2021.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat