Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Elementarz dla dzieci z dysleksją” - recenzja

Artykuł

Agnieszka Łubkowska jest autorką wyjątkowego elementarza dla dzieci z dysleksją. Na czym polega jego wyjątkowość? Przeczytajcie!

Elementarz dla dzieci z dysleksja
Autor: Materiały prasowe

„Elementarz dla dzieci z dysleksją” Agnieszki Łubkowskiej nie jest typowym elementarzem z jakiego dzieci uczą się w szkołach. Jest to książka, która powstała specjalnie dla najmłodszych ze stwierdzoną dysleksją bądź jej podejrzeniem. Pierwszy jego rozdział jest poświęcony nauce liter, drugi czytaniu wyrazów. To idealna publikacja dla osób pracujących z dzieckiem, zarówno nauczycieli jak i (a może nawet przede wszystkim) rodziców. To do nich bowiem autorka kieruje pomocne uwagi przy każdym temacie. Dla przykładu – przy poznawaniu litery „a” mamy przedstawioną bardzo dużą czcionką literę, a następnie kilka wyrazów zaczynających się na nią. Na marginesie zostały zamieszczone zadanie dla dziecka oraz pomocne wskazówki dla rodzica. Krótkie teksty nie zostały zamieszczone jedynie po dwuznakach. Poza typowymi „sz” czy „ch” dzieci poznają również na przykład „zi” „ci” czy „szcz”. Co ważne rodzic nie musi być pedagogiem czy nauczycielem by pomóc swojemu synowi czy córce w nauce. Rady są bardzo proste i jasne. Następnie mamy zamieszczone krótkie teksty z pogrubioną literą, którą akurat poznajemy.

To co najbardziej spodobało mi się w „Elementarzu dla dzieci z dysleksją” Agnieszki Łubkowskiej to wspaniałe ilustracje i dobór słów oraz tekstów. Autorką pięknych ilustracji jest Joanna Kłos. Obrazki są bardzo ładne i z pewnością przyciągną uwagę dzieci. Bez wątpienia ciekawe są również teksty. Nie są one typowe jak na przykład dotyczące Ali, która ma Asa. Dla dzieci mogą stanowić rodzaj ciekawostki. Dzięki tej książce dowiedzą się one więcej na temat nietoperzy, koni, żyraf czy pustyń.

„Elementarz dla dzieci z dysleksją” Agnieszki Łubkowskiej to wyjątkowa pozycja, która z pewnością pomoże dzieciom z dysleksją w nauce czytania. Może być ona również pomocna dla pozostałych dzieci jako ciekawa alternatywa dla tradycyjnego elementarza czy pomoc w nauce w domu.

Agnieszka Łubkowska „Elementarz dla dzieci z dysleksją”, wydawnictwo Nasza Księgarnia Warszawa 2016

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat