Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Eksperyment z dziewczynką UNICEFu

Artykuł

Działający na rzecz najmłodszych UNICEF postanowił sprawdzić reakcję ludzi na widok zagubionego, 6-letniego dziecka. Eksperyment miał dwie odsłony.

Dziewczynka unicef
Autor: Materiały prasowe

Hiszpański oddział Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci poprosił pewną 6-letnią dziewczynkę o wzięcie udziału w społecznym eksperymencie. Zadaniem Anano było przebywać przez jakiś czas na mieście bez opieki dorosłych, aby sprawdzić, jak przechodnie reagują na widok zagubionej kilkulatki. Całość testu była nagrywana. W pierwszej odsłonie eksperymentu dziewczynkę ubrano w ładny strój, starannie umyto i przygotowano do wyruszenia w teren. Okazało się, że mnóstwo ludzi zatrzymywało się przy 6-latce, pytało, czy się nie zgubiła, gdzie mieszka, oferowało pomoc. Przechodnie wykazywali dużo empatii i serdeczności. W drugiej części badania Anano została ucharakteryzowana na zaniedbane, brudne i byle jak ubrane dziecko. Kamera zarejestrowała, że nikt wtedy nie interesował się dziewczynką. Przechodnie mijali ją bez słowa. Gdy przebywała zaś w centrum handlowym, ludzie odsuwają się od niej i proszą, by się od nich oddaliła. Najprawdopodobniej brali ją za potencjalną złodziejkę lub żebraczkę. Dziewczynce zrobiło się wtedy bardzo przykro i eksperyment zakończył się jej płaczem.

Zdania na temat video są podzielone. Jedni uważają, że powinno się reagować z jednakowym zainteresowanie bez względu na to, jak dziecko wygląda i w co jest ubrane i zawsze oferować pomoc najmłodszym. Dla innych jednak wystarczającym usprawiedliwieniem obojętności jest podejrzany wygląd malucha, który może wyłudzać pieniądze od dorosłych albo okradać tych, którzy znajdują się w pobliżu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 2 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat