Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Eksperci przestrzegają przed tą dziecięcą rozrywką

Artykuł

Naukowcy i lekarze coraz częściej przypominają o tym, że warto zwracać uwagę na skład płynów do puszczania baniek mydlanych. Mnóstwo z nich szkodzi zdrowiu.

Eksperci-ostrzegaja-dziececa-rozrywka
Autor: Materiały prasowe

Puszczanie baniek mydlanych to zabawa uwielbiana przez bardzo wiele dzieci. Coraz częściej pojawiają się jednak w mediach ostrzeżenia przed płynami, dzięki którym powstają  urzekające nieletnich delikatne pęcherze powietrza. Naukowcy i lekarze nie mają wątpliwości co do tego, że płyny do puszczania baniek mydlanych mogą zawierać szkodliwe substancje, z którymi dzieci absolutnie nie powinny mieć do czynienia. Zdarza się, że w płynach do puszczania baniek kryją się rakotwórcze związki oraz substancje, które mogą bardzo uczulać. Uważać szczególnie należy na płyny produkowane  w Chinach. Kontakt  z nimi może skutkować bowiem nie tylko alergią, ale i zatruciem. Eksperci zachęcają do tego, aby dzieci zawsze puszczały bańki mydlane pod czujną opieką dorosłych. Dzięki obecności opiekunów, zmniejsza się bowiem prawdopodobieństwo tego, że dziecko wypije szkodliwy płyn, obleje się nim, zachłyśnie, podrażni sobie oczy lub skórę.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat