Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Dzikie sekrety przyrody” - recenzja

Artykuł

Zbiór interesujących ciekawostek oraz zagadek dotyczących świata zwierząt i roślin.

Dzikie sekrety przyrody fot
Autor: Materiały prasowe

Andy Seed to brytyjski pisarz, cieszący się popularnością wśród najmłodszych czytelników. Posiada wieloletnie doświadczenie jako nauczyciel. Regularnie prowadzi warsztaty oraz spotkania dla dzieci. Treść jego publikacji uczy, bawi, wywołuje mnóstwo uśmiechu i gwarantuje przyjemnie spędzony czas.

W „Dzikich sekretach przyrody” znajduje się wiele ciekawostek dotyczących roślin i zwierząt. Autor zawarł w niej zabawne anegdoty, odkrycia i fakty, a wszystko to napisane jest w przyjemny, lekki sposób, niezwykle przystępny dla dzieci. Ponadto pisarz zamieścił w powieści dużo dowcipów, zagadek i zadań sprzyjających aktywizacji czytelnika, pobudzających wyobraźnię i zapewniających dobrą zabawę.

Treść książeczki jest bardzo ciekawa, wzbudzająca zainteresowanie nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Podejrzewam, że i mali i duzi poznają dzięki niej wiele intrygujących ciekawostek. Informacje na temat przyrody są podzielone na krótkie rozdziały, a każdy z nich jest dobrze opisany. Niektóre szczegóły zaznaczone są grubszą czcionką, co zapewnia łatwe wyszukanie interesujących nas wiadomości oraz pomaga w zapamiętaniu. Zdania są krótkie i zawierają w sobie tylko najistotniejsze i najbardziej intrygujące fakty. Dzieci z pewnością nie będą się nudzić!

Małym minusem wydaje się kolor treści. Okładka jest barwna, przyciągająca wzrok, natomiast wnętrze publikacji jest w tonacji czarno-białej. Wszystko jest przejrzyste, a treść dobrze wyszczególniona, niemieszająca się z rysunkami, aczkolwiek i dziecko i dorosły zwraca uwagę na kolory i ilustracje, więc uważam to za wadę.

„Dzikie sekrety przyrody” polecam wszystkim rodzicom i ich pociechom. Ta lektura to świetna propozycja dla wszystkich ciekawych świata dzieci. Stanowi wstęp do nauki przyrody, zachęca i angażuje. Kształtuje samodzielne myślenie, pamięć oraz kreatywność. Jest idealną receptą na nudę!

Andy Seed, „Dzikie sekrety przyrody”, Wydawnictwo Literackie, Warszawa, 2019

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat