Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Dzięki temu zawodowi kobietom w ciąży łatwiej funkcjonować

Artykuł

Coraz większą popularnością na świecie cieszy się zawód asystentki kobiety w czasie ciąży, porodu i po porodzie. Wpisano go na listę zawodów także w Polsce.

Kobiety ciaza latwiej
Autor: freepik.com

Dwadzieścia lat temu w naszym kraju miało miejsce ciekawe i ważne wydarzenie: przeszkolono na doulę, czyli specjalistkę zapewniającą niemedyczne, fizyczne, emocjonalne i informacyjne wsparcie dla kobiet spodziewających się dziecka: pierwszą osobę. W 2011 roku powstała z kolei w Polsce pierwsza organizacja zrzeszająca doule. W 2015 roku wpisano doulę na listę zawodów. Od tego czasu przyszłe mamy w naszym kraju mogą uzyskiwać profesjonalną pomoc od wykształconych i odpowiednio przeszkolonych asystentek, które towarzyszą swoim klientkom w czasie ciąży i okresie poporodowym, udzielają cennych rad, odpowiadają na nurtujące ciężarną pytania, pomagają w wielu codziennych sytuacjach, przygotowują kobietę do porodu, mogą nawet ułatwić rodzicom wybór imienia dla potomka, przekazać informacje, jak łagodzić ból porodowy, są pośrednikami między personelem medycznym, a ciężarną, zapewniają wsparcie w opiece nad noworodkiem. Doula, nazywana jest współczesną akuszerką, akuszerką XXI wieku. Jest to z pewnością zawód przyszłości. Zawód, dzięki któremu przyszłe mamy mają o wiele mniej trosk i stresów.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat