Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Dzięki eskorcie policji dziecko dotarło na czas do szpitala

Artykuł

Zakorkowane ulice miast to zmora rodziców, którzy wiozą dzieci z nagłymi problemami zdrowotnymi do szpitala. W Rybniku pomogła policja.

Policja dziecko szpital
Autor: pixabay.com

Urazy głowy to poważna sprawa, zwłaszcza gdy poszkodowanym jest dziecko. Pewna dziewczynka uczęszczająca do szkoły na Śląsku, 20 czerwca 2016 roku została mocno uderzona w głowę żelaznymi drzwiami szkolnej szatni. Pojawił się guz i złe samopoczucie. Placówka oświatowa poinformowała o sytuacji rodziców uczennicy. Do szkoły po dziewczynkę przyjechał ojciec i postanowił zawieźć ją do szpitala, by upewnić się, że to nic groźnego. W tym momencie stan dziecka nagle się pogorszył. Dziewczynka zaczęła tracić czucie w nogach. Zaniepokojony rodzic chciał jak najszybciej dotrzeć do placówki medycznej, ale droga do szpitala była zakorkowana przez sznury samochodów. Widząc pogarszający się stan córki, zadzwonił na policję w Rybniku i poprosił drogówkę o pomoc. Policyjny patrol odeskortował ich pod szpital, pozwalając z dużą prędkością jechać za sobą. Dzięki sygnałom świetlnym i dźwiękowym użytym przez stróżów prawa, dziewczynka w kilka minut trafiła pod opiekę lekarzy. Gdyby nie to, uraz mógłby wyrządzić o wiele poważniejsze szkody w jej organizmie, a nawet okazać się zagrożeniem dla jej życia. Wdzięczny ojciec wysłał następnego dnia maila do rybnickiej policji z podziękowaniem za okazane wsparcie i życzliwość.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat