Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Dziecko z trzema rękami

Artykuł

Jakiś czas temu w Indiach na świat przyszedł noworodek z trzecią ręką na plecach. Dzięki dodatkowej kończynie stał się światową sensacją.

Dziecko3rece
Autor: freepik.com

W jednej z klinik położniczych w północno-zachodnich Indiach przywitano na świecie dziecko ze schorzeniem zwanym polimelią. Schorzenie to oznacza, że człowiek ma więcej niż dwie górne lub dolne kończyny oraz że dodatkowa kończyna znajduje się w nietypowym miejscu na ciele. Noworodek z dodatkową ręką  na plecach przykuł uwagę mediów z całego świata. Nic dziwnego, taka przypadłość nie zdarza się szczególnie często. Jej przyczyną są czynniki środowiskowe lub genetyczne. Trzecia rączka malutkiego Hindusa okazała się zdeformowana i nieco krótsza od dwóch pozostałych. Posiadała trzy wypustki, przypominające  palce. Gdy pojawi się u jakiegoś dziecka gdzieś na świecie dodatkowa kończyna, jest ona zazwyczaj amputowana, tak aby młody człowiek nie wyróżniał się z otoczenia i mógł normalnie funkcjonować. Najprawdopodobniej do takiej operacji zakwalifikowany został także i  niemowlak z Indii. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Kot w butach

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat