Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Dziecko z gigantycznym językiem

Artykuł

Zdarza się niekiedy, że na świat przychodzi dziecko z rzadką chorobą genetyczną, która charakteryzuje się przerostem języka. Na szczęście lekarze potrafią wtedy pomóc.

Dziecko-gigantyczny-jezyk
Autor: twitter.com/Drgomathi_tn

Jakiś czas temu w mediach zrobiło się głośno o pewnej małej dziewczynce o imieniu  Paisley. Dziecko przykuło uwagę dziennikarzy z całego świata, ponieważ cierpi na chorobę, przez którą urodziło się z ogromnej wielkości językiem. Od pierwszych dni życia Paisley musiała uczyć się odpowiednio oddychać, tak aby nie mieć problemów z dostarczaniem powietrza do płuc. Dziewczynkę karmiono specjalną rurką, dostarczającą dziecku pokarm do przełyku. Gdy Paisley ukończyła szósty miesiąc życia, lekarze zdecydowali się przeprowadzić u niej operację zmniejszenia języka, a potem jeszcze jedną operację. Dzięki interwencjom chirurgicznym język małej Paisley nie różni się obecnie zbytnio od języków innych dzieci. Dziewczynka może teraz rozwijać się i uczyć się mówić. 

Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat