Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Dziecko poparzyło się barszczem sosnowskiego

Artykuł

W jednym z warszawskich parków pewien chłopiec miał bardzo bliski kontakt z bardzo niebezpieczną rośliną, jaką jest barszcz Sosnowskiego. Efekt? Poparzenie chemiczne.

Dziecko barszcz sosnowskiego
Autor: Autorstwa Krzysztof Ziarnek, Kenraiz - Praca własna, CC BY-SA 4.0

Kilka dni temu pewna warszawska babcia, korzystając z pięknej pogody, wybrała się ze swoim wnukiem do jednego ze stołecznych parków. Chłopiec bawił się tam z psem, biegał, tarzał po trawie. Wieczorem zaczął skarżyć się na silne swędzenie i ból w różnych miejscach na ciele. Dziecku spuchła też ręka. Na ciele kilkulatka pojawiły się pęcherze i rany. Babcia zabrała więc wnuka do lekarza. W gabinecie medycznym okazało się, że chłopiec doznał poparzenia chemicznego. Przyczyniła się do tego roślina zwana barszczem Sosnowskiego, którą spotkać zazwyczaj można na łąkach, polach uprawnych, wzdłuż brzegów rzek, jezior, potoków, w ogrodach, parkach i lasach. "Przebywanie w bliskości barszczu stanowi duże zagrożenie dla zdrowia człowieka" - ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. Pani Grażyna, która poinformowała media o tym, co spotkało niedawno jej wnuka,  na własne oczy przekonała się, jak duże.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Między nami żywiołami Miss Kraken

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat