Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Dziecko cudem przeżyło zejście lawiny

Artykuł

Ponad 40 minut pod śniegiem przebywał 12-letni chłopiec, który 26 grudnia we francuskich Alpach został porwany przez lawinę.

Dziecko przezylo zejscie lawiny
Autor: pixabay.com

Beztroska, rodzinna jazda na nartach pewnej rodziny podczas tegorocznej świątecznej przerwy przerwana została przez niespodziewane zejście lawiny. Do zdarzenia doszło w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia niedaleko kurortu narciarskiego La Plagne we Francji. Żywioł porwał wtedy 12-latka. Na ratunek chłopcu ruszyli ratownicy. Dzięki sprawnej akcji poszukiwawczej z udziałem specjalnie wyszkolonego psa, po 40 minutach od zejścia mas śniegu, udało się zlokalizować zaginionego nastolatka. Młody narciarz trafił do szpitala w Grenoble. Ma złamaną nogę. Ratownicy określają odnalezienie żywego chłopca jako cud. Już bowiem 15-minutowe przebywanie pod śniegiem minimalizuje do minimum szansę przeżycia osoby, która znajduje się w tak ekstremalnych warunkach.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat