Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Płeć dziecka

Dziecko bez określonej płci na życzenie matki

Artykuł

Potomek pewnej Kanadyjki nie ma wpisanej płci w książeczce zdrowia. Jego matka uważa, że w przyszłości jej dziecko samo zadecyduje, czy czuje się mężczyzną czy kobietą.

Dziecko bez okreslonej plci
Autor: pixabay.com

Kanada jako jedno z niewielu państw na świecie dopuszcza możliwość wpisania w rubryczce płeć: rodzaju nieokreślonego. Skorzystało do tej pory z tego prawa osiem osób, w tym Kori Dot, matka potomka o imieniu Searyl Atki. Kanadyjka uważa się za osobę non-binarną. Mimo że urodziła dziecko, nie utożsamia się z płcią piękną. Nie czuje się także mężczyzną, a kiedy mówi o sobie używa zaimka: oni lub one. Kori chce dać swojemu dziecku prawo wyboru płci, gdy będzie ono na tyle duże, że będzie potrafiło świadomie ustalić swoją tożsamość. Kanadyjka chce zaoszczędzić Searyl Atki stresów związanych z przypisaniem do nieodpowiedniej płci. Kori sama stoczyła bowiem batalię o to, aby móc być uważana za osobę płci nieokreślonej. Jest zdania, że każdy powinien mieć prawo decydowania o tym, kim się czuje.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat