Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Dzieci dostawały wadliwe szczepionki

Artykuł

Rusza śledztwo w sprawie szczepienia pacjentów preparatami, które powinny trafić do utylizacji.

Pielegniarka udawala ze szczepi dzieci
Autor: pixabay.com

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił dokładnie zbadać sprawę podawania pacjentom z województwa lubuskiego, w tym noworodkom, szczepionek, które były przechowywane w nieodpowiednich warunkach. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że wadliwe szczepionki otrzymało minimum 300 dzieci. Istnieje jednak przypuszczenie, że pacjentów, którzy mieli kontakt z wadliwymi preparatami, może być tysiące i to nie tylko w jednym województwie. Nieprawidłowości przy używaniu szczepionek przeciwko ospie wietrznej, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, gruźlicy, meningokokom, pneumokokom, tężcowi, wściekliźnie, wyszły na jaw dzięki kontroli dokonywanych w ostatnich miesiącach przez inspektorów farmaceutycznych. Podczas wykonywania swojej pracy odkryli oni bowiem, że sprzęt chłodniczy w bardzo wielu aptekach i przychodniach nie działa należycie oraz że brakuje tam agregatów, przydatnych w przypadku odłączenia prądu. Huragan, który nie tak dawno dał się we znaki mieszkańcom różnych części Polski powodował zaś czasowe przerwy w zaopatrzeniu energetycznym. Skutkiem tego, wszystkie „przegrzane” szczepionki powinny zostać oddane do utylizacji. Tak się jednak nie działo. Prokuratura w Szczecinie zbada, ile dokładnie dzieci dostało preparaty z lodówek bez zasilania oraz czy ich użycie to narażenie pacjentów na niebezpieczeństwo problemów zdrowotnych.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat