Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

DVD „Scooby-Doo! i Batman: Odważniaki i straszaki” - recenzja

Artykuł

Sentymentalna podróż do przeszłości i czasów dzieciństwa, czy mile spędzony czas z pociechami? Dziś nie musimy wybierać – Scooby-Doo i Batman zapewniają rozrywkę dla całej rodziny.

Scooby doo batman odwazniaki straszaki
Autor: Materiały prasowe

Biorąc do ręki nową płytę DVD i wpatrując się w jej kolorową okładkę, myślami przeniosłam się kilkanaście lat wstecz, kiedy to sama namiętnie oglądałam bajki o szalonych detektywach i ich uroczym psie. Z przyjemnością więc włączyłam film, pozwalając, by moje wewnętrzne dziecko, które nadal we mnie jest, doszło do głosu i cieszyło się chwilami spędzonymi w towarzystwie sławnych bohaterów kreskówek. Czy moja podróż w czasy dzieciństwa była pełna rozczarowań, czy może wręcz przeciwnie – zaspokoiła mój dorosły głód dziecięcej beztroski?

Batman, przebywając w Gotham, postanawia poddać próbie brygadę detektywów. Zaskoczony ich sprytem i odwagą postanawia połączyć z nimi siły i stworzyć zespół, którego zadaniem będzie rozwiązywanie zagadek. Na kolejną sprawę nie muszą długo czekać – Batmana zaczyna prześladować tajemniczy Szkarłatny Płaszcz – przerażająca zjawa, czyhająca na życie superbohatera. Pełna niespodziewanych zwrotów akcji historia kończy się zwycięstwem czarnego rycerza i jego przyjaciół – odkrywają tożsamość „ducha” i ratują naukowca.

Kreskówki, które pamiętam z czasów dzieciństwa, miały zupełnie inną formę niż obecne bajki, stwarzane metodą komputerową. Tego dawnego, wyjątkowego klimatu filmów rysunkowych nie można powtórzyć, stosując nowoczesne techniki. Mimo to jednak twórcy kreskówki „Scooby-Doo! i Batman: Odważniaki i straszaki” przenieśli mnie do cudownego świata beztroskiego dzieciństwa – główne postaci w niczym nie ustępują swoim starszym odpowiednikom. Świetne poczucie humoru, wciągające dialogi i wartka akcja to jedne z licznych zalet filmu, który z pewnością na długo zapadnie w mojej pamięci. To prawdziwa gratka nie tylko dla najmłodszych, ale także dla starszych przedstawicieli rodzin, którzy pamiętają jeszcze stare kreskówki i z sentymentem wrócą do uwielbianych niegdyś historii o szalonej brygadzie detektywów. Poza tym na płycie DVD znajdziemy także dwa długie filmy dla miłośników dawnych filmów kreskówkowych – czego chcieć więcej!

Bajka „Scooby-Doo! i Batman: Odważniaki i straszaki” to idealny wybór na wspólny, rodzinny wieczór przed telewizorem lub komputerem. Już dziś możecie wcielić się w postaci głównych bohaterów i ratować świat przed złem. Gotowi na przygodę?

„Scooby-Doo! i Batman: Odważniaki i straszaki”, Jake Castorena (reż.), Hanna-Barbera, Warner Bros Animation 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat