Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

DVD „Bing urodziny i inne przygody” – recenzja

Artykuł

Nie ma chyba rodzica przedszkolaka, który nie znałby przesympatycznego króliczka Binga i jego ciekawych świata przyjaciół: Flopa, Sula, Pando, Koko i Charliego. Serial nagrodzony Emmy Kids Awards powraca w kolejnej odsłonie, tym razem aż z trzynastoma odcinkami.

Bing urodziny
Autor: Materiały prasowe

Ted Dewan, angielski ilustrator i pisarz, stworzył książeczki, które podbiły serca maluchów na całym świecie. Nie trzeba było długo czekać na adaptację w formie serialu skierowanego do najmłodszego odbiorcy. W ten oto sposób Bing zadebiutował na ekranie, ciesząc kolejne rzesze odbiorców.

Serial zachwyca wiernym odwzorowaniem życia przedszkolaków. N ekranie widzimy zwierzątka i ich pluszowych opiekunów, ale zachowanie naszych bohaterów to doskonałe odzwierciedlenie zachowania przedszkolaków. Jest kolorowo, bywa hałaśliwie, zdarzają się chwile pełne smutku, ale także mnóstwo radości. Bing i jego mali towarzysze przezywają przygody z którymi doskonale mogą utożsamiać się odbiorcy serialu.

Trzynaście krótkich odcinków prowadzi nas przez przeróżne etapy życia przedszkolaka: od urodzin, przez Halloween, piżamowe party czy spanie w namiocie. Twórcy doskonale radzą sobie z przekazaniem całości emocji towarzyszących dzieciom na różnych etapach ich przedszkolnego życia. Pokazują różne rozwiązania związane z radzeniem sobie z trudnymi emocjami np. w momencie, gdy w przedszkolu pojawiają się przezwiska lub niepokój związany z nowymi sytuacjami.

Bez przesadnego dydaktyzmu, w ciepły, pozytywny sposób Bing i jego przyjaciele prowadzą małych widzów przez codzienność, w której przecież tyle się dzieje, a każdy dzień jest nową przygodą. Twórcy podchodzą z szacunkiem do emocji i wrażliwości kilkuletniego widza, poważanie traktując jego sposób postrzegania świata, nie deprecjonując nawet pozornie śmiesznych dramatów. Pozwalają czerpać z przygód małego króliczka nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom, podpowiadając przeróżne sposoby na radzenie sobie z większymi lub mniejszymi smutkami oraz wyzwaniami.

Całość, w ciepłym i pełnym humoru tonie, przemawia do dzieci, pozwalając się im utożsamiać z sytuacjami rozgrywającymi się na ekranie. Najmłodsi mogą czerpać inspirację do rozwiązywania problemów, a także doskonale się bawić w trakcie oglądania zabawnych przygód małego króliczka.

Bing urodziny i inne przygody, Producent: ACAMAR FILMS, Rok: 2021

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat