Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

DVD „Aquaman. Przebudzenie Atlantydy” - recenzja

Artykuł

DC Comics i Lego zapraszają na kolejne przygody Ligi Sprawiedliwości. Tym razem akcja będzie działa się głównie pod wodą!

Lego aquaman
Autor: Materiały prasowe

Lego to chyba jedne z najpoularniejszych klocków na całym świecie. Szeroka gama produktów, nowe elementy, które się wprowadza oraz niekończąca się liczba zestawów sprawiają, że Lego zdominowały pokoje wielu dzieci na całym świecie. Zresztą z tego, co życie pokazuje, nie tylko dzieci, bo znam również dorosłych, którzy mimo upływu czasu nadal fascynują się np. zestawami składającymi się z kilku tysięcy klocków. W każdym razie Lego połączyło swoje siły z twórcami filmów i dzięki temu powstały różne animowane seriale. Także przedstawiające przygody kolejnych bohaterów, których postacie możemy kupić.

„Aquaman Przebudzenie Atlantydy” to animowany film fabularny o przygodach członków Ligi Sprawiedliwości. Tym, którzy jej nie znają można wyjaśnić, że są to Superbohaterowie o supermocach, którzy chronią świat przed złoczyńcami. Oczywiście byłoby zbyt nudno, gdyby nie musieli z nikim walczyć, dlatego też i w tym filmie czekają ich liczne przygody. W dosyć poważne tarapaty wpada jeden z ich kolegów czyli Aquaman, król świata podwodnego. Dobrze żyje mu się pod wodą, ma jednak duże ambicje, by pomagać Lidze także na powierzchni. Po pierwszych bęckach, które dostaje od pewnego awanturnika, złodzieja i poszukiwacza nagród, musi wracać do domu. Zabiera przy okazji swoich gości czyli całą Ligę Sprawiedliwości. Dzięki temu m.in. Batman i Wonder Woman poznają jego przyrodniego brata, Atrocitusa. Wkrótce potem okazuje się, że Atrocitus planuje przejąć władzę w morskich krainach. Liga Sprawiedliwości ucieka już po ogłoszeniu nowego króla ale traci jednocześnie ze swojego zespołu Zieloną Latarnię, czyli nowicjuszkę w Lidze Sprawiedliwości. Dalsze przygody w drodze o odzyskanie tronu będą zatem poświęcone nie tylko Aquamanowi, ale także budowaniu siły przez Zieloną Latarnię (ten wątek rozwija się równolegle do głownego). Dzięki pokonaniu własnych lęków, uda jej się zyskać wszystkie super moce i skutecznie pomóc przyjaciołom oraz uratować świat przed dominacją złych.

Tak jak w każdej fabule o Lidze Sprawiedliwości, każdy z naszych bohaterów ma przypisane określone cechy. Przygody, które przeżywają, to nie tylko walki, ale również pokonywanie kryzysów, dawanie sobie wsparcia i budowanie siły zespołu. Podobieństwo do klasycznych fabuł tego typu widać m.in. w dialogach z których część jest całkiem dowcipna. Każda z postaci również ma spory dystans do siebie i widać to również w ironicznych komentarzach innych bohaterów. Jednocześnie jest to film o bohaterach Lego, a zatem trzyma się klasyki filmów o wojownikach i walce dobra ze złem. Nikt zatem nie powinien być zawiedziony. Ani dzieci oglądające „Aquamana”, ani rodzice, którzy odczytają także warstwę bardziej dorosłą. Podsumowując, można powiedzieć, że jest to dobrze zrobiona animowana fabuła pod względem wizualnym jak i samej akcji oraz postaci bohaterów. Na pewno będzie ciekawa dla wszystkich użytkowników klocków Lego oraz fanów Ligi Sprawiedliwości.

„Aquaman Przebudzenie Atlantydy” DVD dystrybucja Galapagos Films

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat