Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Dokumenty dla dziecka

Artykuł

Sezon wakacyjny w pełni. Wiedziałaś, że wybierając się z dzieciakami na zagraniczne wczasy, maluch musi mieć własny paszport lub tymczasowy dowód osobisty?

Paszport
Autor: pi

Nieważne czy chcemy wybrać się do Afryki czy na terytorium Unii Europejskiej, dzieci również powinny posiadać własny paszport lub tymczasowy dowód osobisty.

Wniosek muszą złożyć rodzice. Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli jedno z nich nie wyraża zgody na wydanie takiego dokumentu dla dziecka, wówczas decyzję o jego wydaniu podejmuje sąd rodzinny.

Co jest potrzebne do złożenia wniosku?

Przede wszystkim wypełniony przez rodziców wniosek, dwie fotografie spełniające wymogi, odpis aktu urodzenia oraz dowód wpłaty za wydanie paszportu.

Dzieci do 5. roku życia nie muszą być obecne przy składaniu wniosku. Jeśli dziecku wydawany jest paszport biometryczny wówczas jego obecność jest konieczna. Obecność dzieci, które ukończyły 5.rok jest niezbędna, ponieważ są im wydawane paszporty biometryczne. Natomiast dzieci powyżej 13. roku życia muszą samodzielnie złożyć swój podpis na dokumencie.

Zazwyczaj na wydanie paszportu czeka się około miesiąca. Jednak trzeba mieć na uwadze, że okres oczekiwania na wydanie dokumentu zależy od pory roku. Im bliżej wakacji, tym czas oczekiwania na się wydłuża.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat