Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Dog Man – Mały Kieł” – recenzja

Artykuł

Gazety z komiksami to coś, co kochałam jako dziecko. Krótkie teksty i bardzo dużo ilustracji, które nieraz rozbawiały do łez i pobudzały wyobraźnię.

Dog man maly kiel6
Autor: Materiały prasowe

Książka „Dog Man - Mały Kieł” to nasza pierwsza pozycja w biblioteczce komiksu w formie książki. Jest to zabawna, pełna przygód, a także nieuniknionych kłopotów historia psa Dogmana.

Seria niezwykle zabawnych przygód Dogmana zaczęła się rok temu i ta pozycja jest już szóstym tomem. Szalona, zabawna i oryginalna akcja to świetna propozycja dla całej rodziny. Śmieszne ilustracje zachęcają do czytania każdej strony z zaciekawieniem i oczekiwaniem na finał tego, co się wydarzy. Dogman to tak naprawdę policjant z psią głową, który kocha przygody i niczego się nie boi. Na samym początku książki dowiecie się, jak powstała taka mieszanka wybuchowa. Czy połączenie policjanta i psa to przypadek, czy celowe działanie? Osobiście byłam zaskoczona, kiedy przeczytałam pierwsze stronice komiksu. Spodziewałam się czegoś innego, ale nie ukrywam - ta opcja spodobała mi się bardziej i dalej, z jeszcze większym zaciekawieniem, czytałam o przygodach psiego policjanta.

Dogman wiele już przeżył w swoim psim życiu i nic nie jest w stanie go złamać, ale nieoczekiwany zwrot akcji wiele zmienia i główny bohater trafia za kratki. Sytuacja wydawać się może beznadziejna, ale nie dla naszego psiego policjanta. Nie straszne mu kłopoty i dla niego nie ma sytuacji bez wyjścia.

Książka „Dog Man – Mały Kieł” to, według mnie, pozycja dla troszkę starszych czytelników. Mój 5- latek nie był nią zbytnio zainteresowany i twierdził, że nie podoba mu się, ale kiedy pokazałam straszakowi z rodziny, był zachwycony. To fan komiksów, więc nie mogło być inaczej. Same ilustracje nie są zbyt wyszukane. Powiedziałabym, że nawet proste, ale bardzo sensowne i świetnie oddające klimat całej książki. Czy poleciłabym to dzieło znajomym i rodzinie? Fanom komiksów z pewnością, ponieważ jest tutaj fajny przekaz i nie brakuje akcji oraz dobrego humoru. Dla osób lubiących rysować, na końcu książki znajdziecie instrukcję jak krok po kroku narysować głównych bohaterów komiksu.

Dav Pilkey, „Dog Man – Mały Kieł”, Warszawa, Jaguar, 2019

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat