Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Dobry sen maluszka” – recenzja

Artykuł

Obowiązkowa lektura dla wszystkich rodziców, którzy marzą o spokojnie przespanej nocy.

Dobry sen maluszka
Autor: Materiały prasowe

Sen jest bardzo ważny w prawidłowym rozwoju dziecka. Książka pomoże w pełni cieszyć się rodzicielstwem bez nieprzespanych nocy, które sprawiają, że egzystujemy w trybie minimalnej dawki aktywności. Gdy nie śpi dziecko – czuwa cała rodzina. Takie długotrwałe sytuacje rozregulowują codzienność i prowadzą do frustracji i niepotrzebnych napięć, rozpaczy i depresji, upośledzając pracę naszych zmysłów. Gdy czujemy się zdezorientowani, to w błędny sposób reagujemy na otoczenie. Na samym końcu pojawia się stres i niepotrzebna agresja.

Autorką książki jest Monika Huntjens, konsultantka do spraw Snu Dziecka, certyfikowana przez prestiżową amerykańską instytucję wyznaczającą standardy w tej dziedzinie na całym świecie. Współpracuje ze żłobkami, przedszkolami, fundacjami i organizacjami, które funkcjonują na rzecz wsparcia i edukacji rodziców. Dla rodziców taka wiedza jest niezwykle ważna w procesie rozwoju, wychowania i edukacji swoich pociech.

Z wiekiem sen staje się dla dziecka łatwiejszy. Znaczącą różnicę można zauważyć około trzeciego roku życia. Nie warto tak długo czekać. Trzeba szukać wsparcia i pomocy, a jednym z takich rozwiązań jest książka „Dobry sen maluszka”. Na wstępie wyjaśnione zostały wszystkie newralgiczne kwestie, czyli dlaczego dziecko źle śpi i jak go od tego odzwyczaić. Opisane zostały skoki rozwojowe, behawioralne przyczyny bezsenności, medyczne przyczyny problemów ze snem, mity dotyczące snu dziecka. Autorka opisuje sytuacje wspólnego spania dziecka z rodzicami lub we własnym łóżeczku oraz za pomocą sennej układanki wyjaśnia, co pomaga dzieciom spać.

Autorka przeprowadza czytelników przez pierwsze miesiące życia dziecka aż do ukończenia trzeciego roku życia. Książka podzielona została na etapy samodzielnego zasypiania dzieci do czwartego miesiąca, od piątego do ósmego, od dziewiątego do czternastego, od piętnastego do trzydziestego szóstego miesiąca życia. Poradnik szczegółowo opisuje szereg czynności poprawiających zdrowy i spokojny sen dzieci. Od drobnych czynności, typu zaciemnienie pokoju, wprowadzenie białego szumu, uporządkowanie pory dnia, wraz z wprowadzeniem odpowiednich odstępów czasowych posiłków i snu, po proste metody na słabo śpiące dzieci. Duży wybór sennych zabiegów sprawia, że każda rodzina znajdzie metodę, która sprawdzi się najlepiej bez wypłakiwania się naszych pociech i niepotrzebnych stresów dla dziecka i rodziców.

Poradnik napisany został bardzo przystępnym językiem. Monika Huntjens cenną wiedzę naukową przemyca w łatwy i przyjemny sposób. Mając do dyspozycji taką skarbnicę wiedzy i doświadczenie autorki w dziedzinie snu – każda noc naszego dziecka będzie przespana.

Monika Huntjens, „Dobry sen maluszka”, Warszawa, Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, Warszawa, 2019 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat