Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Dobre maniery” - recenzja

Artykuł

Dobre maniery odnoszą się nie tylko do nas, dorosłych, ale także do młodych dam i dżentelmenów. Jak wprowadzić dziecko w świat savoir - vivre, aby uprzejmość była dla niego codziennością?

Dobre maniery
Autor: Materiały prasowe

Jako dziecko uwielbiałam książki z twardą oprawą i mnóstwem barwnych ilustracji. Głównie takie publikacje były w stanie przyciągnąć moją uwagę i zachęcić do zatopienia się w dziecięcej lekturze. Nie inaczej jest i w dzisiejszym świecie. Książka „Dobre maniery” autorstwa Barbary Żołądek idealnie wpisuje się w standardy naszych milusińskich – od razu przykuwa wzrok, zachwycając pięknymi rysunkami i oprawą. To jednak nie jedyne jej atuty. Przede wszystkim zawiera ona całe mnóstwo ważnych informacji, które pozwolą zamienić nam nasze pociechy w szarmanckich chłopców i uczynne dziewczęta.

„Dobre maniery” to zbiór krótkich opowiadań opatrzonych komentarzami i cennymi wskazówkami autorki. W czasie lektury dzieci dowiadują się, że zawsze należy grzecznie witać się ze znajomymi (sąsiadami, nauczycielami czy kolegami). Książka uczy także, jak trzeba zachować się w restauracji, na rodzinnych uroczystościach, przyjęciach w gronie rówieśników czy wybierając się na spektakl w teatrze. Autorka porusza także temat zabawy, podróży i ciszy nocnej. Najważniejsze informacje zebrane są w dymkach. Po przeczytaniu każdej historii dziecko ma za zadanie wskazać właściwą odpowiedź, wnioskując z lektury, jak powinno zachować się w danej sytuacji.

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na wpojenie naszym dzieciom najważniejszych wiadomości. Dzięki krótkim opowiadaniom nasze pociechy nie tylko szybko przyswoją sobie zasady dobrego zachowania w towarzystwie, ale i z pewnością zaczną je stosować w codziennym życiu. Każda historia może stać się dla Was idealną okazją do rozmów w rodzinnym gronie, a kiedy Wasze dziecko nabroi lub źle się zachowa, będziecie mogli przypomnieć mu, jak należy postępować w poszczególnych sytuacjach, a czego nie należy nigdy robić. Pamiętajcie jednak, że książka to nie wszystko. Najważniejszy będzie Wasz dobry przykład – tylko w ten sposób będziecie w stanie wychować swoje dzieci na porządnych ludzi. Stosujcie wszystkie reguły, które wpajacie swoim pociechom, stańcie się dla nich prawdziwymi autorytetami, prowadząc je ścieżkami po świecie savoir vivre. Możecie być pewni, że takie działania zaprocentują w przyszłości i będziecie mogli być dumni ze swoich córek i synów, dających dobry przykład swoim rówieśnikom.

Barbara Żołądek, „Dobre maniery”, Wydawnictwo Jedność 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat