Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Dlaczego warto zaadoptować dziecko

Artykuł

Niektórzy uważają, że jak pokochać dziecko, to tylko biologiczne. Jest jednak spora część osób, które adoptowane kochają jak własne.

Dlaczego warto zaadoptowac dziecko
Autor: Materiały prasowe

Pięknie jest obdarzyć szacunkiem i miłością człowieka, który z różnych przyczyn zatracił dostęp do tych wartości.

„Jestem jedną z kobiet, które wolą adoptować dziecko, niż urodzić własne”. Dlaczego? Nie istnieje prosta odpowiedź na te pytanie. Po prostu tak czuję. Mam w sobie chęć przekazywania miłości dziecku, które też jej potrzebuje. Tak samo jak ja.

W oknach domów dziecka widać smutne twarze ludzi, którzy pomimo, iż w przeszłości prawdopodobnie doświadczali przemocy i zostali odebrani biologicznym rodzicom, jeszcze nie utracili nadziei, że kiedyś nadejdzie ten dzień, w którym wreszcie znajdą ciepły i kochający dom. Dzień, w którym usłyszą, że są ważni, wartościowi i utalentowani.

W świetle prawa rodzicem zastępczym nie jest łatwo zostać. Taką funkcję może spełniać osoba samotna, lub małżeństwo, posiadające stabilną sytuację finansową i materialną. Tacy ludzie nie mogą być uzależnieni od wszelkiego rodzaju używek. Nie mogą mieć też żadnych zaburzeń psychicznych, które mogłyby mieć wpływ na psychikę dziecka.

Zanim zaadoptujemy dziecko musimy przejść specjalne szkolenie i wiele testów psychologicznych, które mają stwierdzić, czy kandydat na rodzica będzie w stanie należycie spełniać swoje funkcje.

Proces adopcyjny jest dosyć długi, dlatego decyzję warto dokładnie przemyśleć, żeby nie narażać dziecka na kolejne odrzucenie, po tym, jak pracownicy ośrodka mieliby mu powiedzieć, że na razie nic nie wyjdzie z jego marzeń, ponieważ potencjalni rodzice zdążyli się rozmyślić.

„Jednym z moich marzeń jest adopcja dziecka”, ponieważ wychowując nie tylko rodzic się rozwija i cieszy, ale też człowiek, któremu właśnie dałam dom. Patrzenie, jak dorasta, spełnia swoje marzenia, uśmiecha się, prosi o pomoc w trudnych chwilach jest najlepszym lekarstwem na smutki.

Czuję, że adopcja jest dobrym rozwiązaniem. Nie bójmy się jej. Tak wiele dzieci czeka na swoją szansę. A każde z nich zasługuje na to, by czuć się bezpiecznie, by móc nawiązywać nowe znajomości i rozwijać swoją niezależność, a także potrzebę dawania miłości.

Warto im w tym pomóc. Cóż jest piękniejsze od życia w świadomości, że pomogło się komuś bardzo ważnemu spełnić jego najgłębsze tęsknoty? Nie wystarczy urodzić, by być matką, a zapłodnić, by zostać ojcem. Dziecko ma całą gamę potrzeb, w których realizowaniu muszą pomóc mu rodzice, a czy biologiczni, czy też adopcyjni, to nie ma większego znaczenia.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.825/5. Oceniono 4 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat