Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Dlaczego warto rodzić w wodzie?

Artykuł

Poród w wodzie zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Wydanie na świat dziecka w taki sposób ma wiele zalet i korzyści zarówno dla matki, jak i niemowlaka.

Wanna
Autor: pixabay.com

Jeśli nadal zastanawiasz się, w jaki sposób ma przyjść na świat twoje dziecko, przeczytaj o korzyściach takiego porodu, których jest całkiem sporo.

  1. Mniejszy ból porodowy – woda jest naturalnym znieczuleniem, dlatego jeśli nie chcesz zażywać leków przeciwbólowych, ale z drugiej strony nie chcesz bardzo cierpieć, warto rozważyć taką opcję.
  2. Mięśnie nie są tak bardzo napięte – relaks i odprężenie w wodzie powoduje rozluźnienie mięśni, przez co wydanie na świat potomka przebiega sprawniej.
  3. Poczucie bezpieczeństwa i intymności – dzięki temu kobieta ma wrażenie, że mniej wtedy widać, dlatego nie czuje się tak bardzo skrępowana.
  4. Szybki poród – pierwszy etap porodu przebiega szybko i sprawnie.
  5. Mniej stresu – przebywając w wodzie, ciśnienie krwi automatycznie się obniża, dzięki czemu czujemy się zrelaksowani. Rodząca kobieta nie czuje wtedy negatywnych emocji, może się spokojnie przemieszczać i zmieniać pozycję.
  6. Mniejsze obrażenia intymne – tkanki krocza są wtedy elastyczniejsze i łatwiej się rozciągają, a dzięki temu nie zawsze jest potrzeba wykonywać nacięcia.
  7. Naturalne środowisko dla dziecka – dziecko przychodząc na świat czuje się bezpiecznie. Trzeba pamiętać, że noworodek powinien przebywać pod wodą nie więcej niż minutę, by następnie mógł zaczerpnąć pierwszy oddech i wydać pierwszy krzyk.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat