Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Dlaczego warto kupić dziecku psa

Artykuł

Posiadanie psa ma z reguły bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Z tego powodu warto zastanowić się nad nabyciem lub adopcją szczekającego czworonoga.

Dlaczego warto kupic dziecku psa
Autor: freepik

Naukowcy nie mają wątpliwości, że psie towarzystwo daje ludziom nieocenione profity. Udowodniono, że poziom stresu u dzieci, z którymi mieszka pies, jest o wiele niższy, niż u tych nieletnich, którzy nie mają codziennego kontaktu ze zwierzętami. Posiadanie psa pomaga też dzieciom nieśmiałym stać się bardziej otwartymi, towarzyskimi i pewniejszymi siebie. Regularne towarzystwo szczekającego czworonoga pobudza ponadto wyobraźnię i kreatywność. Wymyślanie nowych zajęć i zabaw z psem wspaniale bodźcuje bowiem mózg. Posiadanie psa motywuje także często dzieci do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, wyprowadzania czworonoga na spacery. W erze otyłości nieletnich jest to aspekt, który warto z pewnością mieć na uwadze.

Zwierzę w domu buduje ponadto u dzieci poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Posiadanie psa uczy również odpowiedzialności, opiekuńczości, troskliwości, samodzielności oraz obowiązkowości. Jakże to bardzo potrzebna i wartościowa lekcja życia. Dzięki czworonożnemu przyjacielowi dziecko staje się też zazwyczaj bardziej empatyczne i wrażliwe na potrzeby innych. Zwierzak w domu ma także szansę skutecznie odciągać dziecko od komputera czy telefonu. Skorzystać zaś z tego mogą zarówno oczy, jak i kręgosłup naszego potomka.

Naukowcy są ponadto przekonani, że codzienny kontakt z psem zwiększa odporność na różne choroby oraz minimalizuje skłonności organizmu ludzkiego do alergii. Osoby obcujące z psami często także się śmieją. Zachowania, psoty i nawyki tych zwierząt bywają bowiem czasem przezabawne. Zakup lub adopcję psa warto przemyśleć szczególnie wtedy, gdy nasza pociecha jest jedynakiem. Dziecko zaprzyjaźnione z psem to z reguły bowiem bardzo szczęśliwe dziecko.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat