Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Dlaczego warto karmić piersią?

Artykuł

Plusy karmienia piersią.

Dlaczego warto karmic piersia
Autor: pixabay.com

Większość kobiet po urodzeniu dziecka zastanawia się czy karmić piersią czy butelką. Nowoczesne matki karmią butelką, jednak karmienie piersią to coś więcej niż tylko przystawianie malucha do piersi. Takie zbliżenie matki i dziecka daje piękne przeżycie oraz obraz absolutnej harmonii. Statystyki potwierdzają jak ważną rolę odgrywa naturalne karmienie i coraz więcej lekarzy zachęca matki do tego przekonania.

Zalety karmienia piersią

  • Mleko matki jest bogate w składniki odżywcze, w sprecyzowanych proporcjach, odpowiednich dla potrzeb rosnącego dziecka.
  • Mleko matki zawiera immunoglobuliny, chroniące dziecko przed chorobami. Badania wykazują, że dzieci karmione naturalnie chorują rzadziej.
  • Karmienie piersią jest bardzo praktyczne. Mleka nie trzeba odpowiednio przygotowywać, sprawdzać temperatury itp. Zaoszczędzany jest również czas.
  • Karmienie naturalne sprawia, że rodzice mogą zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Nie potrzebują specjalnych odżywek i butelek.
  • Karmienie piersią zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi.
  • Matki, które karmią naturalnie, zapewniają budowanie więzi z dzieckiem. Bezpośredni kontakt sprawia, że dziecko czuje miłość, bliskość i ciepło.

Karmienie piersią to nie tylko same zalety, ale również pewne zasady, do których trzeba się stosować wybierając tę metodę. Na kobiecie spoczywa duża odpowiedzialność i nikt nie może jej zastąpić podczas wykonywania tej czynności. Wyjątkiem może tu być sytuacja, gdy mleko matki jest wcześniej ściągnięte do butelki, więc malucha może nakarmić ojciec. Karmienie piersią wiąże się również ze stosowaniem odpowiedniej diety przez matkę.

Pomimo, że w pewnych sytuacjach karminie naturalne może być lekko uciążliwe, to jednak nie powinniśmy z niego zrezygnować. Przemawia za tym pokaźna ilość pozytywnych aspektów.

Źródło: Ciąża i poród, Birgit Gebauer-Sesterhenn, Dr med. Thomas Villinger, Wydawnictwo Olesiejuk Sp. z o.o., 2008

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat