Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Dinozaury. Skamieliny i pióra” - recenzja

Artykuł

Życie dinozaurów oraz fakty na temat ich wyginięcia.

Dinozaury skamieliny piora
Autor: Materiały prasowe

Książka przedstawia erę dinozaurów i historię ich wyginięcia. Zawiera opisy rozmaitych prehistorycznych zwierząt, ich ewolucję oraz adaptację w środowisku naturalnym. Czytelnik podróżuje z narratorem przez wszystkie kolejne ery, aż do obecnych czasów i razem z paleontologami próbuje wyjaśnić, co stało się z dinozaurami.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to jak pięknie wydana jest książka. Twarda okładka to ogromny plus, jeśli chodzi o literaturę dziecięcą. Są w niej przepiękne ilustracje, których jest od groma. To, że książka napisana została w postaci komiksu, zawdzięczamy Joe Flood - specjalisty w dziedzinie rysunku. Kolorowe, proste, zawierające wszystkie istotne szczegóły obrazki, zachwycają oko. Treści jest niewiele, za to są one bardzo konkretne, napisane przyjemnym, ciekawym stylem. Naukomiks przeznaczony jest dla ambitnych, ciekawych świata nastolatków. Zawiera trochę trudnych wyrazów, m.in. nazwy gatunkowe dinozaurów oraz czyste, naukowe fakty, które mogą stanowić pewne wyzwanie dla dzieci. Wszystko jest jednak przedstawione w przystępnej i zachęcającej formie.

„Dinozaury. Skamieliny i pióra” niesamowicie pobudzają wyobraźnię, intrygują, uczą i bawią. Książka z pewnością poszerzy wiedzę, nie tylko z zakresu tych niezwykłych stworzeń, ale również przyrody i świata. Na końcu znajduje się mini słowniczek wyjaśniający skomplikowane wyrazy. Odbiorca pozna podział na ery oraz okresy geologiczne i przynależność gatunkową dinozaurów. Autor nakreślił również stopień pokrewieństwa i związki ewolucyjne z aktualnie żyjącymi zwierzętami.

Polecam tę pozycję literacką wszystkim dociekliwym i żądnym wiedzy dzieciom. Odkrywanie zagadki, co się stało z dinozaurami, to świetnie spożytkowany czas w formie niezwykłej przygody. Jestem przekonana, że mali czytelnicy będą się bawić równie dobrze jak ja sama!

M.K. Reed, Joe Flood, „Dinozaury. Skamieliny i pióra” , Nasza Księgarnia, Warszawa, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat