Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka mazurskiej mumii” – recenzja

Artykuł

Mazury, tajemnicza piramida i przerażająca mumia? To znak, że czas na kryminalne zagadki dla najmłodszych! Rozchwytywane i chętnie czytane przez dorosłych powieści Agathy Christie mają od dzisiaj godnego następcę w wersji dla dzieci.

Zagadka mazurskiej mumii
Autor: Materiały prasowe

Nie oszukujmy się – książka Marty Guzowskiej „Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka mazurskiej mumii” już samym swoim tytułem przyciąga czytelników jak magnes. Trudno przejść obok niej obojętnie, bo te kilka słów pobudza wyobraźnię i napędza ją niczym silnik turboodrzutowy (nie tylko u dzieci). Historia rozpoczyna się z przytupem i nie pozwala oderwać się od lektury ani na moment. Nawet bardziej oporni mali odkrywcy, którzy z reguły stronią od książek, nie będą chcieli rozstawać się z nowo poznanymi bohaterami, chcąc razem z nimi rozwiązać zagadkę tajemniczego przedmiotu. Podczas czytania publikacji zwróciłam szczególną uwagę na fakt, że pani Marta postanowiła nie tylko zapewnić milusińskim świetną rozrywkę podczas lektury, ale także zaangażować swoich odbiorców i poprosić ich o pomoc w odnalezieniu winowajcy. Pytania aktywizujące, dzięki którym nasze pociechy wcielą się w rolę detektywów, to genialny pomysł i prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Nasi główni bohaterowie: Jaga, Piotrek (w towarzystwie niesfornego szczura Sherlocka), Ania i Weronika wybierają się wraz z ciocią i wujkiem na tajemniczą wyprawę do mazurskiej piramidy. Jak się okazuje na miejscu, słowo piramida używane jest na wyrost – przed oczyma młodych odkrywców wyrasta niewielka budowla, która wygląda niczym miniaturowa wersja piramid z katalogów biur podróży czy szkolnych podręczników. Ten niewielki grobowiec skrywa w sobie jednak całe bogactwo zagadek i tajemnic. Trumny, spadające cegły, mumia bez głowy i… drogocenny wisiorek, który pewnej osobie tak bardzo wpadł w oko, że ta postanowiła go sobie przywłaszczyć. Czy bohaterowie książki odkryją, kto jest złodziejem i rozwiążą zagadkę mazurskiej mumii?

Marta Guzowska, „Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka mazurskiej mumii”, Nasza Księgarnia, 2021

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat