Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Depresja ciążowa szkodzi mózgowi dziecka

Artykuł

Najnowsze badania naukowe pokazują, że depresja u kobiety spodziewającej się potomka wpływa negatywnie na stan jego mózgu.

Depresja ciazowa mozg dziecka
Autor: freepik

Zaburzenia rozwoju i zachowania oraz duże ryzyko depresji u dziecka - to prawdopodobne skutki depresji  ciążowej jego matki. Opublikowane niedawno w piśmie "Journal of Neuroscience" wyniki pracy naukowców potwierdziły, że jeśli kobiecie brzemiennej nieobce jest długotrwałe przygnębienie oraz smutek, w mózgu płodu zachodzą wtedy bardzo niekorzystne zmiany. Naukowcy, którzy podzielili się publicznie swoimi spostrzeżeniami, apelują o lepsze rozpoznawanie depresji u kobiet ciężarnych. Szacuje się bowiem, że aż jedna piąta z nich może zmagać się z  depresją.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat