Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Dane wrażliwe” – recenzja

Artykuł

Książka Pani Ewy jest niezwykle poruszająca i dająca mnóstwo wrażeń. To opowieść o emocjach, które targają bohaterami pragnącymi zaistnieć na tym świecie i szukają złotego środka na ten stan.

Dane wrazliwe
Autor: Materiały prasowe

Już dawno mam za sobą czasy gimnazjum i liceum. Jako nastolatka mogłabym powiedzieć, że ta książka jest właśnie o mnie. O dziewczynie, która szuka swojej drogi i pragnie być w centrum uwagi, bo to bardzo miłe, kiedy o nas mówią i gdy każdy nas rozpoznaje. Właśnie taka jest Nina. Pochodzi z przeciętnego domu, uczęszcza do gimnazjum, a sam jej ubiór mówi o skromności i o tym, że w jej domu nikt nie żyje ponad stan. Trzyma się gdzieś z boku i nigdzie się nie wychyla. Boi się troszkę i myślę, że brak jej pewności siebie. Taka postawa zaczyna ją męczyć. Nie akceptuje siebie i swojego życia; pragnie zmiany. Pragnie jej tak bardzo, że popełnia błąd, za który będzie musiała zapłacić.

Bardzo polubiłam postać Niny właśnie za jej skromność. W jej domu panują zwyczajne zasady i nikt nikim zbytnio się nie interesuje. Jej mama bardzo dba o swoją opinię wśród ludzi. Taty nie ma w domu, ponieważ ciągle pracuje i bywa tylko w dni wolne od pracy. Dziewczyna zostaje sama z problemami i rozterkami. Nie jest to łatwe z tej racji, że życie nastolatki ogólnie do łatwych nie należy. Nie potrafi poradzić sobie ze swoją zwyczajnością i pragnie uwagi rówieśników. Chciałaby być rozpoznawana i lubiana. Nudzi ją jej zwykłe szare życie i postanawia skłamać. Wymyśla dość ciekawą historię i staje się tematem dużej części społeczeństwa, w którym żyje. Nie panuje nad tym i wszystko idzie w złą stronę. Lawina zdarzeń spada na nią jak grom z jasnego nieba i Nina nie bardzo wie jak z tego wybrnąć. Co takiego się stało, że ze zwykłej szarej myszki nagle staje się osobą, o której wszyscy mówią? Jak potoczą się jej losy? Przeczytajcie książkę, a sami się dowiecie.

„Dane wrażliwe” to naprawdę niezwykła książka dla młodzieży i nie tylko. Jako dorosła kobieta mogłam przenieść się na chwilę do czasów szkolnych, które osobiście miło wspominam, ale z perspektywy czasu wiele bym też zmieniła. Dojrzewanie, dorastanie wcale łatwe nie jest i podczas tego procesu nastolatkom towarzyszą czasem naprawdę skrajne emocje. Polecam książkę Pani Ewy Nowak, bo jej historia jest bardzo przyziemna, ale zarazem pouczająca.

Ewa Nowak, „Dane wrażliwe”, Warszawa, Prószyński i S- ka, 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat