Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Czekają i czekają na dotacje na żłobki

Artykuł

Zarządzający wrocławskimi żłobkami dopominają się coraz głośniej o należne im pieniądze z programu: „Maluch plus” i powoli tracą cierpliwość.

Czekaja dotacje zlobki
Autor: pixabay.com

Wprowadzanie w życie rządowego programu wsparcia finansowego dla instytucji zapewniających opiekę dzieciom do lat 3, toczy się tak wolno, że we Wrocławiu nie milkną narzekania na opieszałość wykonawców ministerialnych zaleceń. Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na prowadzenie żłobków, nie mogą się doczekać otrzymania przysługujących im środków. Spłacają bowiem kredyty, które zaciągnęli na otwarcie zakładów opiekuńczo-wychowawczych dla maluchów albo przeprowadzają remonty żłobków i klubów dla dzieci, a to generuje spore koszty. Pieniążków z programu: „Maluch plus”, mimo wcześniejszych obietnic, na kontach większości wrocławskich żłobków, jeszcze nie ma. Rzeczniczka wojewody dolnośląskiego zaapelowała o cierpliwość. Jej zdaniem, wszystko dzieje się bowiem z godnie z przepisami, a cała procedura jest skomplikowana i musi trochę potrwać.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat