Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Czego uczy rodzicielstwo

Artykuł

Rodzicielstwo to temat rzeka. Oto kilka przykładów, co odkryć ono może przed człowiekiem.

Czego uczy rodzicielstwo
Autor: pixabay.com

Bycie rodzicem to jedna wielka, nieustannie trwająca lekcja miłości, poświęcenia i cierpliwości. Wychowywanie młodego pokolenia uczy również np. wszechstronności, zaradności, samorozwoju. Mama i tata muszą notorycznie poszerzać swoją wiedzę o świecie. Niezliczone pytania małych dzieci motywują bowiem ich opiekunów do zgłębiania informacji z przeróżnych dziedzin, łącznie z ciekawostkami.

Rodzicielstwo uczy też z pewnością asertywności oraz pewności siebie. Z drugiej jednak strony jest również nauką pokory i wysnuwaniem wniosków z wychowawczych błędów. Bycie rodzicem wyzwala w człowieku ogromne pokłady kreatywności. To także skuteczny trening dobrej organizacji czasu oraz elastyczności. Rodzicielstwo uczy cieszenia się chwilą, empatii, doceniania snu i wszystkich osób z otoczenia, które choć na chwilę mogą przejąć opiekę nad absorbującym maluchem, odciążając w obowiązkach rodzicielskich mamę i tatę dziecka.

Rodzicielstwo to także lekcja odpuszczania i nauka błyskawicznej regeneracji organizmu. Wychowywanie młodego pokolenia pozwala lepiej poznawać siebie. Bycie mamą lub ojcem to nieustanny sprawdzian posiadanych cech, mocnych stron, potencjału, odporności na stres itp. Rola rodzica uczy bycia negocjatorem. To także codzienny trening dochodzenia do kompromisów. Rodzicielstwo to ustawiczna lekcja podzielności uwagi i skuteczności działania. To także wieloletni kurs rozwiązywania arcytrudnych problemów i radzenia sobie w zaskakujących sytuacjach. To bardzo wymagająca szkoła życia. Szkoła, w której naprawdę warto się przykładać i dawać z siebie 100%.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat