Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Nastolatek

Coraz więcej nastolatków sięga po woreczki z nikotyną

Artykuł

Na popularności zyskuje niebezpieczny dla zdrowia młodych ludzi trend: niepełnoletni kupują w Internecie nagminnie snusy, czyli saszetki z nikotyną.

Nastolatek-woreczek-nikotyna
Autor: freepik.com

Nie brakuje  w mediach społecznościowych informacji na temat woreczków nikotynowych. Problem  w tym, że produktem tym  zaczyna się interesować ostatnimi czasy coraz więcej dzieci i młodzieży. Specjaliści przestrzegają, że saszetki z nikotyną mogą bardzo szybko młodzież uzależniać, a do tego poważnie szkodzić. Przez to, że snusy wkłada się między wargę, a dziąsło, nikotyna od razu dostaje się do krwiobiegu. Powodować to może zwłaszcza u nieletnich wiele problemów ze zdrowiem. Woreczki z nikotyną przyczyniać się bowiem mogą m.in. do przebarwienia zębów, owrzodzeń, podwyższenia ciśnienia krwi, recesji dziąseł. Korzystanie z saszetek nikotynowych zwiększa ponadto ryzyko raka przełyku trzustki, jamy ustnej, cukrzycy typu drugiego. Przez to, że młodzież nabywa snusy w Internecie, wielu rodziców nie ma pojęcia, że ich pociechy mają na co dzień bliski kontakt  z nikotyną. Eksperci zalecają  uświadamianie nieletnich co do negatywnych skutków obecności w młodych organizmach szkodliwych substancji oraz dawanie dobrego przykładu młodym ludziom.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat