Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Co zrobić z dziećmi, kiedy na świecie panuje COVID-19?

Artykuł

Od poniedziałku zamknięte szkoły, przedszkola oraz żłobki.

Co robic dziecko koronawirus
Autor: pixabay.com

Zapadła już decyzja w sprawie zamknięcia placówek oświatowych. Od poniedziałku – 16 marca 2020 roku dzieci szkół podstawowych oraz średnich, a także maluchy uczęszczające do przedszkoli i żłobków na terenie całej Polski pozostaną w domach. Zajęcia odwołane zostały na dwa tygodnie i do 25 marca 2020 roku opiekę zapewnić będą musieli im rodzice i prawni opiekunowie.

Takie rozwiązanie jest dobre, jednak dla większości rodzin niewątpliwie jest to obciążenie, które wiąże się z komplikacjami. Nie każdy rodzic może pozwolić sobie na dzień wolnego, a co dopiero na dwutygodniową przerwę. Nie każdy znajduje się również w komfortowej sytuacji, w której w pobliżu mieszkają dziadkowie czy ciocie, które zaopiekują się pociechami podczas nieobecności rodzica.

Zawieszenie zajęć jest nieodwołalne, a decyzja, którą podjęły władze ma na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19.

Ważne żeby uczniowie sprawę potraktowali poważnie. Zajęcia zostały odwołane po to, aby uczniowie nie byli zmuszeni przebywać w dużym skupisku osób. Warto dopilnować i uczulić, aby dzieci spędziły te chwile w zaciszu domowym.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat