Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Co zrobić, aby dziecko chodziło spać o odpowiedniej porze?

Artykuł

Rodzicom marzą się wolne wieczory, jednak dzieci nie zawsze im na to pozwalają. Jak zatem wyregulować naturalny zegar malucha?

Dziecko sen odpowiednia pora
Autor: freepik

Na zegarze wybija 22, a twoje dzieci w najlepsze się bawią, chociaż tobie leci już głowa? Chciałabyś spędzić choć dwie godzinki sam na sam ze swoim mężem, ale maluchy utrudniają realizację tych planów? Wiele z nas ma pobożne życzenie, aby dzieci chodziły o odpowiedniej porze spać. Dla dzieci z przedziału 1-7 lat powinna być to pora pomiędzy 19 a 21. Co musimy zrobić, aby nasze dziecko o wyznaczonej godzinie smacznie spało? Przeczytaj!

  • Bacznie obserwuj swoje dziecko – zapisz kiedy ma swoje drzemki, ile śpi i o której chodzi spać. To może być klucz do odpowiedniego wyregulowania. Być może dwie drzemki nie są wskazane dla dziecka, któremu wieczorem nie chce się po prostu spać.
  • Nie oglądaj z dzieckiem przed snem bajek i nie dawaj mu bawić się urządzeniami elektronicznymi. Kiedyś było takie powiedzenie, że dzieci powinny chodzić spać po obejrzeniu wieczorynki. Wieczorynek w telewizji już, niestety, nie ma i nie powinno być również nawyku oglądania czegokolwiek przed snem. Bajki nie mają działania usypiającego, wręcz przeciwnie – dzieci są po nich rozbudzone i wcale nie chcą iść spać.
  • Przyjrzyj się, co swoim dzieciom podajesz na kolację. Staraj się, aby przygotowywane przez ciebie potrawy zawierały jak najmniej cukrów prostych, które mają działania pobudzające. Postaw raczej na kaszki, kanapeczki, warzywa, jogurty.
  • Stwórzcie własne rytuały przygotowujące do snu. Warto najpierw przygotować kąpiel dla dziecka, która będzie dla niego sygnałem, że należy już iść spać. Po kąpieli możecie wspólnie poleżeć, poczytać książki, porozmawiać o minionym dniu. Dzięki takim schematom łatwiej wyegzekwować na dzieciach godzinę ich snu. Budują się również więzi między dziećmi a rodzicami.
  • Zadbaj o to, aby dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo.
Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat