Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Co to za smutna mina?” – recenzja

Artykuł

Czy prosta, krótka książeczka może stać się początkiem świetnej i (co ważne dla rodziców) pouczającej zabawy? Oczywiście, że tak!

Co to za smutna mina
Autor: Materiały prasowe

Poza tym nauka z takimi kolorowymi, interaktywnymi ilustracjami to czysta przyjemność.

Publikacja autorstwa Élisy Géhin i Bernarda Duisita pod tytułem „Co to za smutna mina?” to zachwycająca prostotą książka typu pop-up dla najmłodszych odbiorców. Znajdziemy w niej króciutkie teksty, ilustracje i papierowe klapki, za pomocą których dzieci mogą poruszać twarzami bohaterów i zmieniać ich nastroje. Obrazki przywołują na myśl dziecięce rysunki przygotowywane w domu lub przedszkolu pod czujnym okiem opiekunki. Publikacja jest typową książeczką aktywizującą, która zachęca maluchy do zabawy, pobudza ich dziecięcą wyobraźnię i uczy o tym, jak możemy rozpoznawać poszczególne emocje. Młodzi odbiorcy zmieniają smutną podkówkę w uśmiech, rozgniewaną twarz w radosną buźkę, a na koniec mają za zadanie zrobić najśmieszniejszą minę.

Książka Élisy Géhin i Bernarda Duisita idealnie nadaje się do wykorzystania zarówno w domu, jak i przedszkolu. Jest bardzo krótka, więc nie znudzi naszych milusińskich, zawiera bardzo mało tekstu, a do tego zachęca dzieci do aktywnego udziału w zabawie – mali odbiorcy mogą sami kreować świat bohaterów książeczki. Nauka przy pomocy tego typu prostych materiałów jest nie tylko przyjemna, ale i bardzo owocna – dzieci szybko przyswajają sobie nowe informacje, bo przedstawiane są one w formie wizualnej, a ponadto wykorzystywane są w praktyce. Takie wiadomości na długo zostają w pamięci dziecka, a przyswojona wiedza daje wymierne efekty w codziennym życiu. Zabawę z książeczką typu pop-up możemy bez problemu łączyć z bajkami opowiadanymi na dobranoc czy rozmowami z dzieckiem na temat emocji. Poza tym zaprzyjaźniając naszych milusińskich z książkami od najmłodszych lat mamy szansę zaszczepić w nich miłość do takiej formy rozrywki, która jest o wiele cenniejsza niż gry i bajki na komputerze czy tablecie.

Élisa Géhin, Bernard Duisit, „Co to za smutna mina?”, Dwie Siostry, Warszawa, 2019

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat