Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Co robić, kiedy twój maluch złapie biegunkę?

Artykuł

W okresie wakacyjnym bardzo często nabawić się można biegunki, która może być spowodowana zmianą składu bakteryjnego wody, nieprzestrzeganiem higieny lub przez wirusy.

Chłopak
Autor: pixabay.com

Jedno jest pewne – nie wolno jej lekceważyć. Dzieci, a zwłaszcza małe, w bardzo prosty sposób mogą się odwodnić. Jeśli zdarzy się to twojemu maluchowi, pamiętaj aby:

  • Nawadniać je – podawaj dziecku taką ilość płynów, jaką stracił. Najlepsze są woda, herbata oraz doustne płyny nawadniające (dostępne w każdej aptece), np. Orsalit. Nie należy podawać do picia mleka, soków czy napojów gazowanych.
  • Podawać probiotyki – dzięki nim, praca jelit malucha zostanie usprawniona oraz pomoże poprawić odporność.
  • Poczekać z posiłkiem – zanim podamy dziecku lekką przekąską, np. bułkę, warto odczekać 3-4 godziny.
  • Jeśli pojawia się gorączka i nie mija po 1-2 dniach, dziecko nie przyjmuje płynów, koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat