Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Co pomaga dziecku w czasie upałów?

Artykuł

Tegoroczne lato (w szczególności sierpień) daje nam się we znaki. Żar leje się z nieba, w cieniu temperatura potrafi przekraczać 30 stopni. Jak pomóc dziecku przetrwać taką pogodę?

Pomoz dziecko upal
Autor: pixabay.com

My, dorośli, często mamy problem z wysokimi temperaturami i je źle znosimy, a co dopiero małe dzieci! Podczas upałów dzieci często są marudne, płaczliwe i tracą dobry humor. Warto zatem sprawić, aby niemowlęciu w tym ciężkim czasie było dużo lżej.

  • Podawaj dziecku wodę i urządzaj mu częste kąpiele – jeśli podczas upałów dziecko zbyt mało pije, może bardzo szybko się odwodnić. Czy to na spacerze, czy w domu zawsze miej pod ręką buteleczkę z wodą niegazowaną. To z pewnością polepszy nastrój dziecka. Jeżeli możesz rób dziecku kąpiel, nawet kilka razy dziennie! Bez problemu możesz posadzić dziecko w dmuchanym baseniku lub w wanience wypełnionej chłodną wodą gdzieś w zacienionym miejscu np. w ogródku, na balkonie czy nawet w mieszkaniu (jeśli masz warunki).
  • Przystawiaj dziecko do piersi najczęściej jak możesz – jeżeli dziecko pije tylko mleko mamy, warto aby mu tego pokarmu nie zabrakło, tym bardziej, że doskonale gasi pragnienie niemowlęcia.
  • Wycieraj dziecku buzię i rób okłady – jeżeli dziecko się poci, najczęściej jak możesz przecieraj jego czółko, szyjkę i karczek zwilżonym ręcznikiem. Możesz tez zrobić dziecku chłodny okład
  • Ubieraj dziecko w lekkie, jasne ubrania – najlepsze są ubranka bawełniane, które doskonale przepuszczają powietrze. Najlepiej, aby w tak gorące dni, miało na sobie jak najmniej. Zrezygnuj ze skarpetek i bucików. Gdy wychodzisz z dzieckiem na spacer, nie zapomnij założyć czapeczki, która ochroni maleństwo przed promieniami słonecznymi.
  • Zrezygnuj z pieluchy – wiem, ze to dość ryzykowny krok, ale pozwól swojemu maluszkowi choć odrobinę pobyć bez pieluchy. Bardzo często pieluszki powodują odparzenia.

Warto w czasie upałów przebywać w chłodnych miejscach. Warto wietrzyć mieszkanie, nie pozwolić, aby się nagrzało. W upalne dni warto zrezygnować z pieczenia i smażenia, które podnoszą temperaturę w domu. W czasie spacerów należy wybierać miejsca zacienione. Pod żadnym pozorem nie wolno nakrywać wózka kocykiem!!! Takie działanie powoduje, że do wnętrza wózka nie dopływa powietrze, a dziecko czuje się w nim jak w nagrzanym piekarniku.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.8/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat