Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Co nieco o przygotowaniach do ciąży

Artykuł

Gdy planujemy za jakiś czas zostać rodzicem, warto się do tego odpowiednio przyszykować.

Co nieco porzygotowania do ciazy
Autor: pixabay.com

Dobrze, gdy kobiety marzące o macierzyństwie, świadomie się do tego wyjątkowego stanu i późniejszej roli mamy, przygotowują. Ułatwia to bowiem z pewnością przeżycie dziewięciu miesięcy poprzedzających poród i lepiej przysposabia do bycia odpowiedzialnym i mądrym rodzicem. Jeśli więc nosimy się z myślą o powiększeniu rodziny, dobrze wprowadzić w swoją codzienność pewne zmiany.

Bardzo korzystnym działaniem przed ciążą jest wyrobienie w sobie nawyku zdrowego odżywiania i pieczołowitego dbania o to, aby to, co ląduje na talerzu przyszłej mamy, było produktami jak najbardziej wartościowymi i zdrowymi. Już w okresie poprzedzającym stan błogosławiony, opłaca się ponadto zatroszczyć się o to, by zniwelować niedobory różnych witamin i mikroelementów. Gdy kobieta planująca rodzicielstwo nie stroni od palenia papierosów i raczenia się alkoholem, dobrze gdyby przed zajściem w ciążę, odstawiła szkodzące jej używki. Gdy przyszła mama nie jest amatorką sportów i aktywnego spędzania czasu wolnego, warto, aby wprowadziła do swojego planu dnia określone ćwiczenia fizyczne i pilnowała, by nie brakowało jej organizmowi ruchu, gimnastyki, spacerów i prozdrowotnych aktywności fizycznych. Ciąża i poród to ogromne wyzwanie i wysiłek dla organizmu, dlatego ogromne korzyści przynosi poprawienie swojej kondycji, zanim zostaniemy rodzicem.

Gdy nosimy się z myślą o ciąży, nie zaszkodzi z pewnością sprawdzenie u różnych lekarzy dokładnego stanu naszego zdrowia, wykonania podstawowych i bardziej szczegółowych badań, testów alergicznych, badań hormonalnych, genetycznych itp. Dobrze wybrać się m.in. do ginekologa oraz stomatologa. Spędzenie określonego czasu w gabinetach lekarskich pomóc może wykryć równe dolegliwości, które utrudnić mogłyby rozwój płodu.

Jeśli kobieta planująca macierzyństwo boryka się z nadwagą, warto wziąć pod uwagę, że nadmiar kilogramów u człowieka, może zaszkodzić przebiegowi ciąży i zdrowiu rozwijającego się w łonie mamy maluszka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat