Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Co może zaskoczyć rodzącą podczas porodu

Artykuł

Wydawanie na świat potomstwa obfituje w wiele najróżniejszych niespodzianek.

Zaskoczyc rodzaca porod
Autor: pixabay.com

Życie nieustająco zaskakuje człowieka. Tak samo jest i podczas porodu, który rzadko przebiega dokładnie tak, jak opisano to w podręcznikach. Każda z rodzących kobiet jest bowiem inna, ma różne reakcje, zachowania, stan zdrowia, odporność na ból itp. Warto zawczasu więc być przygotowanym na to, że poród może miło bądź niemiło zadziwić przyszłą mamę.

Często bywa tak, że gdy kobieta spodziewa się wielogodzinnego i trudnego porodu, wydanie na świat noworodka okazuje się szybkie i bezproblemowe. I odwrotnie. Niejedna ze świeżo upieczonych mam była mocno zaskoczona tym, jak długo trwał poród i ile się przy tym musiała, mimo znieczulenia i uczęszczania do szkoły rodzenia, namęczyć. Bardzo wiele rodzących zdziwionych jest swoimi porodowymi reakcjami i odnoszeniem się do personelu medycznego. Zdarza się, że osoba na co dzień spokojna i nieużywająca wulgaryzmów, w czasie porodu nagminnie używa słów zaliczanych do niecenzuralnych, nieustannie krzyczy i staje się agresywna.

Sporo przyszłych mam zaskakuje też to, że podczas porodu w ogóle nie zwracają uwagi ani na to jak wyglądają, ani na to, co się wokół nich dzieje. Bywa, że organizm rodzącej serwuje jej niemiłą zapachowo niespodziankę w postaci stolca. Niektóre z rodzących potrafią przysypiać w przerwach między skurczami. Jest to fakt, który nierzadko zadziwia. Zaskoczyć rodzącą może także to, że podczas porodu może jej zrobić się tak zimno, że dostanie dreszczy. Sporo kobiet, które zostały mamami, zdziwionych było także tym, że poród na stojąco bywa w niektórych przypadkach szybszy i łatwiejszy niż wydawanie potomka na świat w pozycji leżącej.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat