Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Co kupić dziecku zamiast zabawek?

Artykuł

Aby nie zasypywać dziecka przy różnych okazjach tylko i wyłącznie zabawkami, warto wręczać mu coś oryginalnego.

Co kupic zamiast zabawek
Autor: pixabay.com

Świetnym upominkiem zarówno dla kilkulatka, jak i kilkunastolatka jest zafundowanie mu wycieczki w jakieś atrakcyjne dla niego miejsce. Może to być park rozrywki, basen, kręgielnia, aquapark, zoo, park miniatur, muzeum bajek, zwiedzanie zamku, gabinetu figur woskowych, labiryntu luster i co tylko przyjdzie nam do głowy. Wspólny wypad z bliską osobą będzie dla dziecka na pewno o wiele wartościowszy niż zabawka, która znudzi mu się już po tygodniu.

Prezentem, o który warto się pokusić, jest sprzęt sportowy. Ofiarowując go nieletniemu, pomagamy mu dbać o zdrowie, zachęcamy do wysiłku fizycznego i oddalenia się od komputera. Gdy dziecko, które chcemy czymś obdarować, ma jakąś pasję, warto pomóc mu ją rozwijać. Nieletni będzie nam na pewno niewymownie wdzięczny za sfinansowanie mu kursu tańca, lekcji jazdy konnej, warsztatów fotograficznych, lekcji gry na jakimś instrumencie, kursu językowego, komputerowego itp.

Zamiast nabywać dla dziecka zabawkę, która po kilku dniach wyląduje gdzieś w kącie, lepiej ufundować mu bilet do kina, teatru, na koncert, bajkową rewię, opłacić rejs statkiem lub przejażdżkę zabytkową kolejką.

Starsze dziecko ucieszyć powinna prenumerata ulubionego czasopisma, voucher do księgarni, kina czy sklepu odzieżowego. Coraz bardziej modnym prezentem jest rodzinna sesja zdjęciowa w profesjonalnym studiu fotograficznym. Taka forma spędzenia wolnego czasu, gwarantuje zazwyczaj super zabawę i owocuje pięknymi wspomnieniami. Zamiast typowej zabawki, warto kupić dziecku zegarek, huśtawkę ogrodową, biżuterię albo jakiś zestaw edukacyjny.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat