Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Ciężarne popracują dłużej przed komputerem

Artykuł

W wyniku zmiany rozporządzenia Rady Ministrów, od kobiet w ciąży pracodawcy wymagać teraz będą 8 godzin pracy przed komputerem.

Ciezarne dluzej komputer
Autor: pixabay.com

Z racji tego, że komputer staje się coraz bardziej powszechnym narzędziem pracy, a w niektórych zawodach jest aktualnie niezbędny, polski rząd dokonał modyfikacji w przepisach dotyczących pracy ciężarnych kobiet. Od maja 2017 roku oczekujące potomstwa przedstawicielki płci pięknej, zobligowane będą do pracy po 8 godzin dziennie przed monitorem komputera, a nie przez 4, jak do tej pory. Na każdą godzinę kontaktu ze sprzętem elektronicznym, przysługiwać będzie kobietom w stanie błogosławionym: 10 minut przerwy. Dotychczasowe regulacje prawne dotyczące czasu pracy ciężarnych przed komputerem były uciążliwe dla pracodawców i samych pracownic. Teraz ma się to zmienić. Według ekspertów z dziedziny medycyny pracy częste przerwy w wykonywaniu obowiązków są bardziej korzystne dla zdrowia niż skrócenie czasu pracy w ciągu doby. Najbardziej szkodliwa dla organizmu, jest bowiem praca w niezmiennej pozycji ciała.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat