Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Ciążowe zmory

Artykuł

Właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży i rozpiera cię radość… ale nie możesz też opędzić się od obaw.

Ciazowe zmory
Autor: pixabay.com

To całkowicie naturalne, nie rób sobie wyrzutów. Naprawdę nie warto pozwolić lękom zatruć tego pięknego czasu.

Każda przyszła mama zmaga się z niepewnością. Oto bardzo częste (i nieuzasadnione) obawy innych kobiet znajdujących się w podobnej do twojej sytuacji:

  • Strach przed porodem. Miliardy kobiet przed tobą szczęśliwie przez to przeszły - uda się i Tobie. W dzisiejszych czasach my, kobiety, mamy wiele ułatwień i pomocy w tej kwestii: szkoła rodzenia, znieczulenie na życzenie, nawet opcja cesarskiego cięcia z wyboru. Jeżeli będziesz spokojnie i mądrze przygotowywać się do porodu, wszystko powinno być dobrze!
  • Zdrowie dziecka. Prawie każdą przyszłą mamę dopadają czarne myśli związane z tym, że dziecko może urodzić się chore. Jednak nie należy ich do siebie dopuszczać! Dbaj o siebie i uważaj na siebie w ciąży i bądź pod stałą opieką lekarza- nic więcej nie możesz zrobić.
  • Obsługa niemowlaka. Nie miałaś do tej pory do czynienia z noworodkami i boisz się, że nie dasz sobie rady z pielęgnacją malucha - z jego kąpaniem, przewijaniem, karmieniem? Po pierwsze: to nie tak, że zostaniesz z tym sama. Położna będzie służyć ci radą, pomocą i wszystko ci pokaże. Po drugie: większość świeżo upieczonych rodziców bardzo szybko odnajduje się w opiece nad maluszkiem. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn! Po prostu, matka natura tak to „zaprogramowała”, wiąże się to z biologicznym instynktem rodzicielskim.
  • Obawy materialne. Zastanawiasz się, czy stać cię będzie na zapewnienie dziecku optymalnych warunków bytowych? Jeszcze nawet nie znasz płci swojego maluszka, a już myślisz o jego kształceniu? Odpuść! Zdajesz sobie chyba sprawę, że powodzenie finansowe nie jest czymś stałym? Nawet bardzo bogaci ludzie, mogą stać się biedni a z kolei niezamożni jeszcze mogą się dorobić… A i tak najważniejsza dla dziecka jest miłość, troska i bliskość a nie markowe ubrania.
  • Ciężar wychowania. Nie czujesz się wystarczająco kompetentna i silna psychicznie i boisz się, że nie wychowasz dziecka na dobrego i zaradnego człowieka? Przytłacza cię myśl, że na twoich barkach spoczywa tak ogromna odpowiedzialność? Nawet tak nie myśl! Nie ma matek idealnych, każda popełnia błędy - jednak jeżeli jesteś dobrym człowiekiem, będziesz też dobrym rodzicem.
Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat