Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Ciążowe pamiątki na całe życie

Artykuł

O czym warto pomyśleć w trakcie ciąży?

Ciazowe pamiatki
Autor: pixabay.com

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby zatrzymać cudowne momenty w pamięci, a potem przekazać je swojemu dziecku? Poniżej kilka praktycznych pomysłów.

Zdjęcia, ale niekoniecznie standardowe

W dobie powszechnej cyfryzacji, każdy z nas ma aparat fotograficzny w swoim telefonie. Możesz wykorzystać go do wykonywania codziennych zdjęć, dokumentowania wypadów za miasto czy utrwalania ważnych momentów. Oczywiście większość przyszłych rodziców decyduje się na ciążową sesję zdjęciową z profesjonalnym fotografem i nie da się ukryć zalet takiej usługi. Fotograf ma milion pomysłów na artystyczne zdjęcia oraz sposoby na ich profesjonalne wykonanie. Taka sesja będzie dla Was pamiątką na całe życie. Warto ją wykonać, gdy brzuszek będzie już bardzo widoczny. Jednak zatrzymywanie w kadrze codzienności również ma swoje uroki. Nie zapomnijcie zrobić zdjęć podczas wyjść na ważne badania np. USG, jak również w momencie, gdy zakupicie pierwsze śpioszki czy też będziecie szykować pokoik dla malucha. Polecam wywoływanie takich zdjęć i kolekcjonowanie w albumie, by móc potem samemu do nich wracać, bądź przekazać w formie pamiątkowego prezentu naszemu dziecku, gdy trochę podrośnie. Ile par tyle może pojawić się pomysłów na urozmaicenie takich zdjęć. Możecie np. na rozpoczęcie każdego miesiąca zrobicie sobie zdjęcie z ulubionymi kwiatkami w liczbie odpowiadającej długości trwania ciąży w danym momencie? Zadbajcie również o to, aby na zdjęciach byli obydwoje, szczęśliwi rodzice.

Dziennik wspomnień

Interesującą formową ciążowej pamiątki jest prowadzenie pamiętnika, w którym opisujecie ważne momenty, jak również codzienne zmagania. Na rynku wydawniczym dostępne są gotowe notatniki, które podpowiedzą Wam, co wpisywać na każdej stronie. Wydane są z ogromnym poczuciem humoru, zatem możesz w nich notować najbardziej radosne momenty, jak i momenty totalnej kompromitacji. Możesz zapisywać również tytuły książek, które przeczytałaś czy filmów, które obejrzałaś. Wypełnianie takiej książki to na pewno ciekawa forma rozrywki, ale i wyjątkowa pamiątka, do której chętnie sięgniesz za kilka lat, a być może będziesz chciała podzielić się nią z dzieckiem.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat