Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Chrzest

Chrzest – jaki prezent podarować maluchowi?

Artykuł

Zastanawiasz się, co podarować dziecku w dniu jego chrztu? Czy lepsza będzie gotówka czy może jakaś pamiątka?

Buciki
Autor: pixa

Rodzice chrzestni

Jeśli zostałaś poproszona o bycie matką chrzestną musisz się wykazać. Możesz kupić jakąś prezent-pamiątkę albo wręczyć gotówkę. Jeśli jednak nie dysponujesz dużymi zasobami pieniężnymi, możesz zainwestować w sentymentalną pamiątkę, która będzie towarzyszyć maluszkowi przez całe życie (np. złoty medalik). Tego typu prezenty nie kosztują dużo, możesz ją kupić za ok. 100-120 zł. Jeśli zdecydujesz się na wręczenie koperty, zadbaj by zawartość nie była mniejsza niż 300 zł. Taka kwota będzie odpowiednia zarówno dla maleństwa, jak i rodziców, ponieważ nie jest zbytnio zobowiązująca.

Pozostali goście

To, co podarujemy maluszkowi w dniu jego chrztu zależne jest od naszej obecnej sytuacji materialnej. Żeby nikogo nie stawiać w niezręcznej sytuacji, przyjmijmy, że odpowiednią kwotą będzie 200 zł – oczywiście jeżeli nie mamy żadnych długów i nikt/nic na tym nie ucierpi. Jeżeli mimo to kwota nadal jest za wysoka, podarujmy dziecku 100 zł oraz dokupmy jakiś mały upominek, np. maskotkę czy inny drobiazg.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat