Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Chowaj przed dzieckiem swoje kosmetyki

Artykuł

Lekarze ostrzegają przed coraz większą ilością przypadków zatruć kosmetykami. Nie warto tego bagatelizować.

Chowaj dziecko kosmetyki
Autor: pixabay.com

Chwila nieuwagi i maluch może sięgnąć po kosmetyk pozostawiony w jego pobliżu przez roztargnioną mamę. Może mieć to bardzo niemiłe zdrowotne konsekwencje dla dziecka. Dla dobra i bezpieczeństwa swojej pociechy warto dołożyć starań, aby żaden środek pielęgnacyjny lub upiększający nie znajdował się w zasięgu wzroku i rączek ciekawskiego bądź nudzącego się malucha.

Najnowsze statystyki wskazują, że prawie co dwie godziny do szpitali trafia jakieś dziecko, które miało bardzo bliski kontakt z używanymi przez dorosłych kosmetykami i środkami służącymi do dbania o higienę. Najczęściej z tego powodu pomocy medycznej potrzebują maluchy poniżej piątego roku życia, ale zdarzają się i starsze dzieci, które nieopatrznie zatruły się kosmetykami. Trzymać z daleka od niemowląt i kilkulatków powinno się szczególnie zmywacz do paznokci, lakiery, mydła, pudry, kosmetyki do włosów, produkty zapachowe i te służące do pielęgnacji skóry. Atrakcyjne opakowania, kształty, konsystencja i zapachy – w mig przykuwają uwagę dziecka, a stąd tylko jeden krok do tego, aby maluch podrażnił sobie oczy, skórę, przełyk i bardzo poważnie sobie zaszkodził. Aby uchronić dziecko przed zatruciem, poparzeniem chemicznym lub alergią, warto przetrzymywać wszystkie zakupione kosmetyki w zamykanych szafkach, szufladach lub tak wysoko, że będziemy mieć pewność, że nasz maluch nie zdoła ich dosięgnąć. Specjaliści zalecają, aby rodzice obejrzeli choć raz w życiu dokładnie swój dom z punktu widzenia dziecka, czyli przeszli przez wszystkie pomieszczaniach na czworakach, aby uzmysłowić sobie, co widzi i może dotknąć ich potomek.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat