Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Chłopczyk z ogonem na brzuchu

Artykuł

Pewien tata zamieścił w Internecie swojego dziecka. Maluch urodził się z nietypową przypadłością, tak zwanym "ogonem" na brzuchu.

Chlopczyk ogon brzuch
Autor: freepik.com

Jakiś czas temu pewien świeżo upieczony tata przykuł uwagę sporej liczby Internautów. Mężczyzna opublikował bowiem fotografię swojego synka. Dziecko zaś wyróżnia się  z otoczenia tym, że zaobserwować u niego można "ogon" na brzuchu, czyli przepuklinę pępkową. Jest to poważne schorzenie, którego nie należy lekceważyć. Dzieci posiadające tak zwany "ogon" na brzuchu powinny być pod stałą kontrolą lekarską. Gdy wypukłość jest duża i nie znika samoistnie, konieczna jest bowiem ingerencja chirurgiczna. Operacja zalecana jest wtedy, gdy na ciele dziecka pojawia się obrzęk, zaczerwienienie, gdy maluch odczuwa ból i zaczyna wymiotować. Zaniedbanie troski o "ogon" na brzuchu grozić może niedrożnością jelit, a czasem nawet skończyć się może zgonem dziecka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat