Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Chcieli nazwać dziecko: Blik

Artykuł

Nie brakuje rodziców, którzy chcą nadawać swoim pociechom bardzo oryginalne imiona. Nie zgadzają się na to często urzędnicy.

Chcieli-nazwac-dziecko-blik
Autor: Wygenerowano AI

Do mediów przedostała się informacja o tym, że jakiś czas temu rodzice z Katowic wpadli na pomysł, aby nazwać swojego potomka: Blik./Nie spotkało się to z akceptacją urzędników. Kierownik urzędu stanu cywilnego wyjaśnił owym rodzicom, że nazwa Blik nie funkcjonuje jako imię w języku polskim. Warto przy tej okazji przypomnieć, że  w naszym kraju nie zaleca się nadawania dzieciom imion, które pochodzą od nazw geograficznych, utrudniają rozróżnienie płci, są obraźliwe lub budzą negatywne skojarzenia, są zdrobnieniem innych imion, pochodzą od nazw wyrazów pospolitych, są obcojęzyczne, zawierają błędy ortograficzne bądź znaki, które nie występują w języku polskim.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Delfinek i ja

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat