Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Bzdurki czyli bajki dla dzieci (i) innych” - recenzja

Artykuł

Opowieści czytane z latarką pod kocem, legendy i historie zapierające dech w piersiach, bajeczki słuchane u taty na kolanach, kiedy sen wchodził na nasze powieki, a jego ciepły głos otulał nas do snu…

Bzdurki
Autor: Materiały prasowe

Pamiętacie to z dzieciństwa?

„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich o tym pamięta” - pisał Antonie de Saint-Exupéry w „Małym Księciu”. Aby przywołać dziecięcą radość i przez chwilę stać się beztroskim, warto sięgnąć po książkę Artura Andrusa „Bzdurki czyli bajki dla dzieci (i) innych”. Uważam, że dorośli często zapominają o tym, co dawniej wywoływało na ich twarzach uśmiech i otwierało im wrota do świata magii. Częściej powinniśmy zaczytywać się w bajkach i tekstach przeznaczonych dla dzieci, dając im chociażby dobry przykład.

Bez wątpienia mogę przyznać, że utwór „Bzdurki czyli bajki dla dzieci (i) innych” Artura Andrusa jest lekturą familijną dla wszystkich pokoleń i dla całej rodziny. Każdy domownik wyciągnie z niego morał i śmiał się będzie w innych momentach – bo jednak humor zmienia się wraz z wiekiem.

Książka to właściwie osiem odrębnych historyjek – śmiesznych, ale i pouczających. Pisane prostym językiem zrozumiałym dla dzieci bajki z elementarzową czcionką, idealnie nadają się zarówno do samodzielnego jak i głośnego czytania w klasie i w domu. Duży format utworu i twarda okładka są jak najbardziej na plus! Przepiękne, barwne ilustracje dodatkowo pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że dzieci chętnie sięgną po książkę pana Artura. Ja sama z ogromną radością i lekkim sentymentem przeczytałam zbiór opowieści, które zaserwował nam autor.

Moim zdaniem ta książka to również idealny pomysł na prezent – jest bardzo edukacyjna, nie wywołuje agresji, otwiera umysł i rozwija dziecięcą ciekawość.

Artus Andrus, „Bzdurki czyli bajki dla dzieci (i) innych”, Nasza Księgarnia, Warszawa 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat