Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur" - recenzja

Artykuł

Bolek i Lolek wyruszają w podróż po Polsce, by odkryć regionalne tradycje i zwyczaje.

Bolek lolek na szlaku polskich kultur
Autor: Materiały prasowe

Bolek i Lolek, mimo upływu lat, nadal funkcjonują w świadomości polskich dzieci. Zapewne duży wkład w ich rozpoznawalność wśród przedszkolaków mają rodzice, których dzieciństwo przypadło na okres największej popularności dwóch braci. Tym razem Bolek i Lolek zabiorą nas na wyprawę szlakiem polskich kultur. Sprawcą całego zamieszania będzie dziadek chłopców, który pozostawi im mapę oraz adres pierwszej lokacji. Podróż ma trwać aż rok, więc chłopcy jak najszybciej muszą wyruszyć w drogę.

Książka „Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur” pozwala czytelnikowi poznać te mniej i te bardziej znane tradycje obecne na polskich ziemiach. Dowiemy się zatem czym jest bałkańska pita, haft kujawski, na czym polegają śmiergusty, gdzie tworzy się najpiękniejsze pisanki, wycinanki oraz kwietne dywany. Na ostatniej stronie czekają na nas zadania do wykonania. Wymagają one od czytelnika powrotu do wcześniejszych stron i wykazania się spostrzegawczością.

„Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur” to książka potrzebna, ale nie jestem do końca przekonana do formy publikacji. Teksty dotyczące każdego miejsca są krótkie, zdawkowe, nie dostarczają nam wystarczająco dużo wiedzy na temat poszczególnych regionów. Wydaje mi się, że Bolek i Lolek mogliby w odwiedzanych miejscach przeżywać wspaniałe przygody i w ten sposób wzbudzić w dzieciach zainteresowanie różnorodnością polskich regionów. Na uwagę zasługują natomiast przepiękne ilustracje autorstwa Sary Szewczyk – kolorowe, pełne szczegółów, przykuwające wzrok.

Publikacja o wyprawie Bolka i Lolka nie podbiła mojego czytelniczego serca, ale doceniam próbę włączenia kultowych, animowanych bohaterów w promowanie polskiej kultury. Może następnym razem niepokorni bracia zabiorą mnie w prawdziwą podróż – pełną przygód, niespodzianek, zagadek i ciekawostek. Czekam z niecierpliwością.

Dorota Majkowska-Szajer, "Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur", Kraków, Wydawnictwo Znak, 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat