Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Ból żołądka w ciąży

Artykuł

Ból żołądka to jedna z licznych dolegliwości, jakie mogą pojawić się u kobiety będącej przy nadziei. Warto wiedzieć, co może go powodować i jak sobie wtedy pomóc.

Bol zoladka ciaza
Autor: freepik

Ciąża i ból żołądka często idą ze sobą w parze. Ból tego narządu towarzyszyć bowiem może ciążowym mdłościom albo zgadze. Na dyskomfort związany z bólem żołądkowym wpływ może mieć także dieta kobiety spodziewającej się dziecka. Gdy spożywa ona dużo potraw tłustych i ciężkostrawnych, układ pokarmowy może dawać wyraz swojemu niezadowoleniu właśnie przez ból żołądka. Podobnie dzieje się, gdy jedzenia jest w brzuchu przyszłej mamy po prostu zbyt wiele. W takim przypadku dobrze pilnować lekkostrawnej diety i pilnie przestrzegać zasad zdrowego odżywiania.

Zdarza się również, że bóle powoduje wciąż powiększająca się macica. Gdy zwiększa swoje wymiary, uciska różne narządy wewnętrzne. Ucierpieć przez to może np. żołądek. Nieprzyjemne doznania związane z żołądkiem spowodowane być mogą wahaniami hormonalnymi. Niekiedy ból żołądka bywa objawem zatrucia pokarmowego. Gdy podejrzewamy, że to jest powodem naszych problemów zdrowotnych, dobrze jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą. Odpowiedzialność za bóle żołądka spadać niekiedy może na chorobę wrzodową żołądka. W przypadku ostrego bólu bez pomocy lekarza niestety się nie obejdzie. Na ból żołądka pomaga siemię lniane, mięta oraz imbir. Łagodzić dolegliwości bólowe może także spożywanie kilka razy dziennie małych posiłków, bez przejadania się. Opłaca się zrezygnować z pikantnych przypraw, produktów wzdymających oraz napojów gazowanych. Żołądek na pewno za to nam się odwdzięczy. Korzystnie na ten wrażliwy narząd działają także ciepłe kąpiele, długi sen, unikanie stresu. Niektóre ciężarne chwalą sobie wypijanie raz na jakiś czas herbaty z mlekiem jako środek zapobiegający problemom żołądkowym.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat