Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Bodzio i Pulpet” – recenzja

Artykuł

Kolejna z serii książek „Poczytam Ci mamo”, która porwie małych czytelników w świat zwariowanych przygód i humoru.

Bodzio pulpet
Autor: Materiały prasowe

„Bodzio i Pulpet” to już kolejna książka z serii „Poczytam Ci mamo”, którą mam przyjemność recenzować. Także ona, jak się szybko okazało, z wielkim impetem zachwyciła całą rodzinę podczas wspólnego czytania. „Poczytam Ci mamo” to książki wydawane z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Osobiście uważam, że prezentowane opowiadania są tak urokliwe, że warto je czytać także mniejszym dzieciom do poduszki. Książki z tej serii wyróżniają się bogatymi ilustracjami, które na bieżąco prezentują opisywane wydarzenia, a także tematyką bliską dzieciom. Najnowsza książka z tej serii -„Bodzio i Pulpet” - niczym nie ustępuje poprzednim publikacjom, gdyż zachwyca doskonałym humorem, ciekawymi przygodami bohaterów i przystępnym językiem.

„Bodzio i Pulpet” Grzegorza Kasdepke to zbiór opowiadań o przygodach dwóch tytułowych bohaterów. We wstępie od autora czytamy osobliwe zdanie: „Zawsze chciałem napisać fantastyczną książkę fantastyczną.” I rzeczywiście taka ona jest! Przygody Bodzia i Pulpeta niewątpliwie są fantastyczne i fantastycznie się je czyta. Wszystkie przygody tytułowych bohaterów zostały napisane w zabawny i porywający sposób, dzięki czemu podczas lektury nie nudzą się ani duzi, ani mali. Efektowne ilustracje dodatkowo podkreślają wyjątkowe zdarzenia z opowieści, co sprawia, że książki nie sposób jest odłożyć, bo ciekawość dalszych wydarzeń na to nie pozwala.

Książka, oprócz ciekawej fabuły związanej z przygodami Bodzia i Pulpeta, jest także wyjątkowo efektownie wydana. Lekko utwardzona okładka z pięknym rysunkiem zachęca do czytania i sprawia, że lektura przetrwa wielokrotne używanie przez małe rączki. Ilustracje stworzone zostały przez utalentowanego Daniela de Latour. Zachwycają one kolorami i ekspresją, sprawiając, że czytany tekst staje się jeszcze bardziej interesujący. Sam tekst natomiast został napisany dużą czcionką z odpowiednimi odstępami, ułatwiając tym samym czytanie i naukę początkującym czytelnikom.

Bodzio i Pulpet, Grzegorz Kasdepke, Nasza Księgarnia, 2018.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat